Ajax slavio u prekinutom susretu i skočio na 3. mjesto

Nizozemska 16. svi 202317:25 0 komentara
Sport Klub

U nastavku prekinutog susreta 32. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Ajax je na gostovanju pobijedio Groningen 3:2 probivši se na treće mjesto ljestvice.

Groningen i Ajax su trebali igrati u nedjelju, međutim utakmica je prekinuta nakon sveg 12 minuta zbog izgreda domaćih navijača.

VEZANA VIJEST

Utakmica je prvi put prekinuta u devetoj minuti nakon što su domaći navijači zasuli teren crnim dimnim bombama. Pritom je jedan od navijača utrčao na travnjak s transparentom protiv klupske uprave.

Sudac Jeroen Manschot je povukao momčadi s terena, a nakon 15 minuta pauze susret je nastavljen. Međutim, nakon svega tri minute igre ponovno su bačene dimne bombe na teren, pa je sudac prekinuo susret.

Groningen je prošlog kola i matematički ostao bez izgleda za prvoligaški spas i navijači su danima najavljivali akciju protiv vodstva kluba.

Dvoboj je nastavljen u utorak pred praznim tribinama, a Ajax je teškom mukom stigao do važnih bodova u borbi za treće mjesto.

“Kopljanici” su poveli u 18. minuti golom Dušana Tadića iz kaznenog udarca, a do kraja poluvremena izjednačio je Florian Kruger u 38. minuti.

Ajax je u 68. minuti stigao do nove prednosti golom Briana Brobbeyja, da bi u 81. minuti Jurrien Timber zabio za 3:1. Tri minute prije kraja Laros Duarte je smanjio na 2;3.

Ajax je ovom pobjedom preskočio AZ i sada je treći sa 66 bodova, dva više od AZ-a. Na vrhu je novi prvak Feyenoord sa 79 bodova, dok je PSV drugi sa 71 bodom dva kola prije kraja prvenstva.

Iz lige su ispali Groningen i Cambur, a nepoznanica je tko će u dodatne kvalifikacije za ostanak u Eredivisie.