Nema Salaha? Nikakav problem za Liverpool! Redsi se uvjerljivom pobjedom učvrstili na vrhu

Nogomet 21. sij 202419:44 0 komentara
xGrahamxHuntx via Guliver

Nogometaši Liverpoola, vodeći sastav engleske Premier lige, svladali su u gostima, u ogledu 21. kola engleske Premier lige, Bournemouth s 4-0.

Liverpool je bio bolji kroz cijelu utakmicu, a suparnika je slomio u drugom poluvremenu. Nakon lijepe i točne akcije u 49. minuti Liverpool je poveo, a nakon asistencije Dioga Jote poentirao je Darwin Nunez. Susret je odlučen u 70. minuti kada je polukontru golom za 2-0 začinio Portugalac Diogo Jota. Isti igrač je u 79. dao gol za 3-0, dok je u nadoknadi i Nunez postigao svoj drugi pogodak za konačnih 4-0.

Uz utakmicu više vodeći Liverpool trenutačno ima pet bodova više od drugoplasiranog Manchester Cityja. Bournemouth je ostao na 12. mjestu.

Premda su bili favoriti te su vodili do 103. minute nogometaši West Hama nisu uspjeli pobijediti Sheffield United u gostima, dvoboj je završio 2-2. Gosti iz Londona su poveli u 28. minuti kada je Cornet, nogometaš iz Obale Bjelokosti, pogodio domaću mrežu. Na odmor se ipak otišlo bez prednosti gostujućeg sastava jer je u 44. za 1-1 pogodio Brereton.

Činilo se kako je West Hamu pobjedu osigurao Ward-Prowse koji je u 79. minuti bio precizan te je realizirao jedanaesterac za 2-1 svoje momčadi. U završnici susreta svakoj je momčadi isključen po jedan igrač, Brewster kod domaćina, a Coufal kod West Hama, a šok za goste je uslijedio u 103. minuti. Dosuđen je jedanaesterac za Sheffield United, a McBurnie je bio miran te je postavio konačnih 2-2.

West Ham je ostao na sedmom mjestu ljestvice, kao što je Sheffield United i dalje posljednji. Ima dva boda manje od pretposljednjeg Burnleyja.

Ranije je u derbiju ovog kola Manchester City u gostima pobijedio Newcastle 3-2. Chelsea je na domaćem terenu pobijedio Fulham 1-0, dok su bez pobjednika završili susreti Burnley – Luton 1-1, Everton – Aston Villa 0-0 i Manchester United – Tottenham 2-2.

Posljednju utakmicu ovog kola u ponedjeljak će odigrati Brighton – Wolverhampton.