Napoli utrpao pet komada za osminu finala Kupa, dalje ide i Marićeva Monza

Nogomet 26. ruj 202423:13 0 komentara
xDaniloxGemito IPAxSportx via Guliver

Nogometaši Napolija rutinski su izborili plasman u osminu finala talijanskog Kupa porazivši drugoligaša Palermo sa 5:0.

Strijelci za domaćine bili su Cyril Ngonge (7, 12), Juan Jesus (42), David Neres (70) i Scott McTominay (77).

Gosti su od 58. igrali s igračem manje nakon što je zbog oštrog starta isključen Aljoša Vasić.

Napoli će u osmini finala igrati protiv Lazija.

U drugom susretu večeri Monza je pobijedila drugoligaša Bresciju sa 3:1.

Domaćin je sav posao obavio u prvom poluvremenu postigavši tri gola. Giorgios Kyriakopoulos je već u petoj minuti doveo Monzu u vodstvo, Matteo Pessina je šest minuta kasnije pogodio za 2:0, da bi Gianluca Caprari u 40. minuti realizirao kazneni udarac za uvjerljivih 3:0. Gosti su u drugom dijelu tek ublažili poraz golom Patricka Nuamah u 68. minuti.

Mirko Marić je za domaći sastav odigrao cijeli susret, dok je Ante Jurić na drugoj strani igrao do 76. minute.

Monza će u osmini finala igrati protiv Bologne.