Napoli gubio 2-0 pa ipak spasio bod kod Genoe

Nogomet 16. ruj 202322:49 0 komentara
AP Photo/Andrew Medichini via Guliver

Povratnik u društvo najboljih Genoa i aktualni talijanski nogometni prvak Napoli u susretu su 4. kola igrali 2-2 (1-0).

Genoa je povela 2-0 golovima Banija (40) i Reteguija (56), ali Napoli je spasio bod pogocima Raspadorija (76) i Politana (84).

Bivši hrvatski reprezentativni veznjak Milan Badelj kao kapetan je odigrao svih 90 minuta za Genou koja je sada 12. s četiri boda, dok je Napoli četvrti sa sedam.

Ranije u subotu su nogometaši Intera uvjerljivo nadigrali gradskog suparnika Milan sa 5-1 (2-0) i tako se osamostalili na vrhu ljestvice s maksimalnih 12 bodova. Inter su u prvih 45 minuta do prednosti od 2-0 doveli Mhitarjan (6) i Thuram (38), Milanu je nakratko nadu vratio Rafael Leao (58), ali su Mhitarjan (69) svojim drugim golom i Calhanoglu (79-11m) odveli Inter na sigurnu udaljenost dabi Frattesi (90+3) postavio konačni rezultat.

Igrači Juventusa su sa 3-1 (2-0) na svom terenu svladali Lazio. Juventus je stvorio dva gola prednosti u prvom poluvremenu pogocima Vlahovića (10) i Chiese (26), da bi sredinom nastavka Luis Alberto (64) lijepim zgoditkom smanjio na 2-1, no samo tri minute potom uzvratio je Vlahović (67) i svojim drugim golom na utakmici postavio konačni rezultat.

Inter je na vrhu sa 12 vodova, drugi Juventus ima 10, a treći Milan 9. Lazio je 14. s 3 boda.