Prvi poraz Intera režirali Erlić i Sassuolo! I to na Meazzi

Nogomet 27. ruj 202322:58 > 22:59 0 komentara
xNicolòxCampox via Guliver

Nogometaši Milana i Atalante ostvarili su gostujuće pobjede u susretima 6. kola talijanskog prvenstva, kao i Sassuolo koji je šokirao Inter...

Sassuolo je na San Siru pobijedio Inter sa 2-1 nanijevši “Nerazzurrima” prvi poraz ove sezone.

Inter je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Denzela Dumfriesa, no Sassuolo je u nastavku okrenuo rezultat. Izjednačio je Nedim Bajrami u 54. minuti, a devet minuta kasnije Domenico Berardi je pogodio za vodstvo gostiju.

Hrvatski reprezentativac Martin Erlić je za goste igrao do 81. minute.

Aktualni prvak Napoli je bez većih problema pobijedio Udinese sa 4-1. Za domaći sastav strijelci su bili Piotr Zielinski (19-11m), Victor Osimhen (39), Kviča Kvaratškelia (74) i Giovani Simeone (82), dok je za goste pogodak potigao Lazar Samardžić (81).

Lazio je sa 2-0 porazio Torino Ivana Jurića ostvarivši prvu pobjedu u zadnja četiri susreta. Matias Vecino (56) i Mattia Zaccagni (75) postigli su golove za “nebesko plave” u čijim redovima nije bilo Tome Bašića. Kod Torina Nikola Vlašić je igrao cijeli susret.

Milan je s 3-1 porazio Cagliari, dok je Atalanta slavila 1-0 u Veroni.

Cagliari je bolje otvorio susret i domaćin je u 29. minuti poveo golom Zita Luvumba, no Milan je do poluvremena okrenuo rezultat preko Noaha Okafora (40) i Fikaya Tomorija (45). Pobjedu “Rossonera” potvrdio je Ruben Loftus-Cheek u 60. minuti.

U susretu između Verone i Atalante presudio je jedan pogodak. Atalanta je do sva tri boda stigla golom Teuna Koopmeinersa u 13. minuti. Za goste iz Bergama je do 73. minute igrao hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Identičnim rezultatom je Empoli pobijedio Salernitanu, a susret je odlučio gol Tommasa Baldanzija u 34. minuti. Domagoj Bradarić je za Salernitanu igrao do 83. minute.