Majstorska asistencija Modrića u pobjedi Reala, Dinamov suparnik izgubio

Nogomet 3. sij 202421:16 1 komentar
Manu Reino/DeFodi Images via Guliver Images

Real Madrid uspio je slomiti otpor žilave Mallorce u završnici i tako se odvojiti na vrhu La Lige.

Real je u Madridu svladao Mallorcu 1:0 golom braniča Anthonyja Rüdigera u 78. minuti. Njemački je igrač glavom sjajno pogodio s desetak metara nakon kornera koji je jednako kvalitetno izveo Luka Modrić. Hrvatskom kapetanu to je bila četvrta asistencija ove sezone u La Ligi.

Modrić, koji je igrao od prve minute, izašao je u 85. (zamijenio ga je Ceballos).

Vrijedna je to pobjeda Madriđana budući da je Mallorca dvaput došla jako blizu pogotka. U 43. minuti Sanchez je pogodio gredu, a Rodriguez u 54. stativu!

Real nakon nepotpunog 19. kola vodi s 48 bodova, tri više od Girone koja iste večeri igra protiv Atletico Madrida. Atletico je treći s 38 bodova, koliko ima i Barcelona koja u četvrtak 4. siječnja igra protiv Las Palmasa.

Betis, s kojim će Dinamo odmjeriti snage u šesnaestini finala Konferencijske lige, izgubio je u gostima od Celte 2:1. Betis je poveo golom Ruibala već u šestoj minuti, no Celta je preokrenula golovima Aspasa iz penala u 16. i Swedberga u šestoj minuti sudačke nadoknade. Sastav iz Seville sedmi je u poretku s 28 bodova.