Liverpool nazad u utrci za Ligu prvaka, Lisice preokrenule

Nogomet 22. tra 202318:18 0 komentara
PhilxDuncan via Guliver Images

U 32. kolu engleskog prvenstva, Liverpool je slavio 3:2 protiv Nottingham Foresta što im je tek druga pobjeda u zadnjih sedam susreta.

Redsi su lovili, i ulovili, drugu uzastopnu pobjedu, a Forest bodove u borbi za prvoligaški spas. Svih pet golova je postignuto u drugom poluvremenu. Liverpool je imao 1-0 i 2-1, Nottingham se uporno vraćao, no domaćin je trećim pogotkom prelomio utakmicu.

Za Liverpool je dva gola zabio Digo Jota (47, 55), a jednog Mohamed Salah (70), dok su za goste strijelci bili Neco Williams (51) i Morgan Gibbs-White (67).

Leicester City je preokretom porazio Wolverhampton sa 2-1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Matheu Cunha je u 13. minuti doveo goste u vodstvo, no “Lisice” su okrenule rezultat golovima Kelechija Iheanacha i Timothyja Castagnea.

Fulham je identičnim rezultatom pobijedio Leeds United sa 2-1 upisavši drugu uzastopnu pobjedu.

Sva tri gola pala su u drugom dijelu susreta. Fulham je poveo u 58. minuti golom Harryja Wilsona, a na 2-0 je povisio Andreas Pereira u 82. minuti. Tračak nade gostima donio je Patrick Bamford deset minuta prije kraja susreta.

Crystal Palace i Everton su pružili skromnu predstavu odigravši 0-0, dok su Brentford i Aston Villa remizirali 1-1.

U vodstvu je Arsenal sa 75 bodova, pet više od Manchester Cityja koji ima i dva susreta manje.

Leicester je pobjedom napustio zonu spasa, a posljednja tri mjesta, koja vode u niži rang natjecanja, sada drže Everton, Nottingham Forest i Southampton.