Livaja: Crveni karton i moj penal su odlučili utakmicu

Hrvatska 16. ožu 202421:42 1 komentar
HNK Hajduk Split

Kapetan Hajduka je prokomentirao poraz od Lokomotive.

Nogometaši Lokomotive još su jednom ove sezone bili kobni po sastave sa samog vrha ljestvice, ovaj put su na Poljudu pobijedili Hajduk 2-1 (1-0) u ogledu 27. kola HNL-a.

Junak pobjede Lokomotive bio je Robert Mudražija koji je postigao oba pogotka za goste, u 26. i 60. minuti. Tragičar u redovima Hajduka je Dino Mikanović koji je nakon dvadesetak minuta zaradio dva žuta kartona, ali i Marko Livaja koji kod 0-1 nije realizirao jedanaesterac. U posljednjim sekundama ogleda Livaja je dao tek počasni pogodak za Hajduk.

Time je Hajduk izgubio korak s vodećom Rijekom na ljestvici te sada ima četiri boda manje. Od Dinama Splićani imaju četiri boda više, ali i dvije odigrane utakmice više.

Nakon utakmice, svoje dojmove podijelio je Marko Livaja:

”Sigurno težak udarac za nas, za momčad, za cijeli klub, ali navikli smo. Nadam se da ćemo se dignuti. Mislim da su dva ključna detalja odlučila utakmicu, Mikanovićev crveni i moj penal. Da nismo dobili crveni… Dobro smo kontrolirali utakmicu do tada. Druga stvar, moj penal u 55. minuti. Da sam zabio, utakmica bi išla u drugi ritam. Mislim da bismo čak izvukli pobjedu. Idemo se uzdignuti iz ovoga. Ima još devet kola, dva-tri derbija. Mislim da možemo biti pravi, nadam se da ćemo se vratiti na pobjedničke staze”, zaključio je Livaja.

Nakon utakmice, orile su se navijačke pjesme na istočnoj i zapadnoj tribini, dok se pripadnici Torcide nisu pridružili pjesmi kako bi igračima prikazali svoje nezadovoljstvo:

“Dobro, to je sve normalno. Ključni moment, boriš se za prvenstvo, euforija, vruće glave. To je sve normalno, dio nogometa. Normalno da su reagirali. Mi moramo gledati sebe, izvući pouku iz ove utakmice i da više ne radimo ovakve greške, poručio je kapetan Hajduka.

Vjeruje da njegova momčad ima kvalitetu:

”Sigurno će biti teško. Imamo 15 dana da radimo, da se poboljšamo. Nadam se da ćemo izvući pouku iz ovoga i vratiti vjeru navijača i svih oko kluba da možemo biti prvaci. Mislim da ova ekipa ima kvalitetu. Pokazali smo to i s igračem manje, stvorili smo dosta šansi. Nadam se samo da ćemo ući 100% u ovih devet kola do kraja.”