Jakirović: Kao da sam prorok, rekao sam da ćemo se probuditi protiv Betisa

Konferencijska liga 22. velj 202421:18 1 komentar
Damir Krajac CROPIX via Guliver

Nakon utakmice, veliki razlog za zadovoljstvo imao je i trener Dinama Sergej Jakirović.

Bakambu je Španjolce doveo u vodstvo u završnici prvog dijela, ali Kanekov gol u nastavku bio je dovoljan Plavima za prolaz u osminu finala Konferencijske lige.

“Moramo se opet malo proveseliti. Čestitam momcima na velikoj utakmici. Vjerovao sam da ćemo biti bolji u napadu jer smo njihove slabosti naučili. Nismo očajavali kad smo primili gol. Na poluvremenu sam rekao da igramo kao da je 0:0.Bio sam uvjeren da im možemo zabiti gol jer smo imali prilike. Naša krila su imala sjajne akcije, ovo je dobro za njihovo samopouzdanje.

Hoxha je bio odličan u prvom poluvremenu, morao je samo ići brže prema šesnaestercu. Jedan dio igrača nije igrao nikad na ovom nivou, ovo je za njih jedno ogromno iskustvo. Baturina je motirički jako dobar, bio je raspoložen, imao je slobodu i bio je odličan. Važan je u tranziciji, on je igrač koji radi razliku. Betis nas je u određenim trenucima zavezao pasevima. Fekir je sjajan između linija, a i Bakambu je ozbiljan napadač. Dinamu je svaka utakmica važna. Imamo dva dana da se regeneriramo. Pripremamo se svaki vikend kao da nam dolazi Betis.”

Najavio je trener Dinama derbi s Rijekom za vikend.

“Nadam se da ćemo odigrati sjajan derbi protiv Rijeke. Kao da sam prorok, rekao sam jučer na presici da ćemo se danas probuditi i da se nećemo ozlijediti”, rekao je trener Dinama Sergej Jakirović.