Izbacili Ronalda i Brozovića, a sad napravili senzaciju i protiv srpskih zvijezda

Nogomet 24. tra 20248:40 0 komentara
Sport Klub

Nogometaši Al Hilala zaustavljeni su u finalu Zapadne regije azijske Lige prvaka.

Skupo plaćena momčad iz Rijada je u uzvratnoj utakmici pred svojim navijačima pobijedila Al Ain 2:1, ali je momčad iz Ujedinjenih Arapskih Emirata prošla u veliko finale zahvaljujući 4:2 pobjedi u prvom susretu. U četvrtfinalu Al Ain je izbacio Al Nassr u kojem igraju Cristiano Ronaldo i Marcelo Brozović.

Al Hilal je krenuo u susret kako je i htio, poveli su već u četvrtoj minuti golom Rubena Nevesa iz jedanaesterca, ali su se u nastavku utakmice mučili iako su imali inicijativu.

VEZANA VIJEST

Erik je izjednačio u 12. minuti i najavio iznenađujući ishod.

U 51. minuti jedan od najboljih saudijskih igrača Salem Al Dawsari po drugi je put doveo momčad iz Rijada u prednost, a rezultat se, unatoč uzbuđenjima prije oba pogotka, nije mijenjao do kraja susreta.

Sergej Milinković Savić bio je među najboljima u Al Hilalu. Aleksandar Mitrović nije nastupio zbog ozljede.

Ai Ain, kojeg s klupe predvodi Hernan Crespo, sastat će se u borbi za trofej s boljim iz dvoboja Ulsan (Južna Koreja) – Yokohama Marinos (Japan). Korejci su u prvom susretu pred svojim navijačima slavili rezultatom 1:0, a uzvrat je u srijedu od 12 sati uz prijenos na Sport Klubu 1.