Fešta u Gajnicama: Dinamo prošao, Ponikve zabile gol

Hrvatska 27. ruj 202317:22 0 komentara
xYannisxHalasx FIL-18843-0056 via Guliver Image

Dinamo je očekivano preskočio Ponikve u šesnaestini finala Hrvatskog kupa, iako nije sve išlo glatko...

Dinamo se plasirao u osminu finala Kupa pobijedivši u Zagrebu četvrtoligaša Ponikve 4:1.

No, već u 20. minuti mogao se dogoditi šok. Domaćin je imao lijepu priliku preko Berića, no još je ljepšom paradom vratar Zagorac sačuvao praznu mrežu. Ipak, u 39. Dinamo je poveo. Kaneko Sučić sudjelovali su u akciji koju je golom zaokružio Sandro Kulenović udarcem s desetak metara.

Početkom nastavka Dinamo je povisio prednost. U 48. minuti pogodio je razigrani Japanac Kaneko na asistenciju Luke Vrbančića, inače bivšeg igrača baš Ponikvi. U 58. bilo je 3:0, strijelac je bio Antonio Marin.

Domaćin je do kraja uspio pomaknuti nulu sa semafora uz svoje ime. Igrala se 66. minuta kada je sedamnaestogodišnji Leon Jadek glavom pogodio za 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Vrbančić u 89. minuti.

Dinamo je igrao u sastavu: Zagorac, Menalo, Sosa, Bernauer, Sučić, Halilović, Kaneko, Rukavina, Marin i Kulenović, a igrali su još Vrbančić, Čaić, Pavlek, Ademi, Mihajličenko