Ferguson hat-trickom doveo Brighton do pobjede

Nogomet 2. ruj 202320:50 0 komentara
AP Photo/Kirsty Wigglesworth via Guliver

U posljednjem subotnjem susretu 4. kola engleske Premier lige Brighton je na domaćem terenu s 3-1 bio bolji od Newcastlea.

Junak pobjede Brightona bio je 18-godišnji Irac Evan Ferguson koji je postigao sve golove za domaćina. U 27. minuti je prvi put bio strijelac, premda je tada djelomični krivac za pogodak bio i vratar Newcastlea Pope, dok je irski napadač drugi gol zabio u 65. minuti. Sve je bilo gotovo u 70. kada je Ferguson zabio za 3-0.

U sudačkoj nadoknadi tek je Wilson postigao počasni pogodak za goste.

Newcastleu je ovo bio treći ligaški poraz u nizu. Prije ove subote padali su protiv Manchester Cityja i Liverpoola, premda su u tom susretu imali vodstvo 1-0 i igrača više pred svojim navijačima.

U nedjelju susretima Crystal Palace – Wolverhampton, Liverpool – Aston Villa i Arsenal – Manchester United završava ovo kolo.