Pala ‘petarda’ u Tallinnu: Krznarovo Celje slavilo na startu kvalifikacija za Ligu prvaka

Champions League 10. srp 202420:13 0 komentara
Anca Tepei via Guliver

Na startu kvalifikacija za Ligu prvaka u sezoni 2024./25., prvak Slovenije je ove srijede navečer bio više nego uvjerljiv na gostovanju u Estoniji. Flora - Celje 0:5 (0:3)

Celje koje trenira Damir Krznar slavilo je 5:0 protiv Flore u Tallinnu. Od početka utakmice slovenska momčad preuzela je kontrolu. Već u sedmoj minuti prednost je donio Aljoša Matko glavom nakon ubačaja Krefla. Tri minute kasnije Vuklišević je iskoristio priliku iz kornera i zatresao mrežu.

Treći pogodak mogao se dogoditi u 21. minuti iz jedanaesterca Celja, ali je napadač gostiju Matko pogodio gredu. U sudačkoj nadoknadi Zabukovnik se upisao među strijelce udarcem pod gredu.

Rolando Aarons postigao je četvrti pogodak. U 71. minuti krilni igrač Jamajke pronašao je put pored lijevog beka Flora i poslao loptu u protivnički gol.

Gostima nisu bila dovoljna četiri pogotka. Iz kontranapada pred kraj utakmice Tamar Svetlin postavlja konačan rezultat.

Hrvatski nogometaš Luka Bobičanec je bio u udarnoj momčadi Celja te je zamijenjen u 70. minuti, dok je Ivan Brnić ostao na gostujućoj klupi za pričuve.

Uzvratna utakmica između Celja i Flore igra se 16. srpnja u Sloveniji.