Messi je svemoguć, Barcelona ima ogromnu prednost

Alex Caparros Getty Images Sport

U prvoj utakmici polufinala između Barcelone i Liverpoola domaćini su slavili sa velikih 3:0, a junak utakmice je naravno Lionel Messi.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

BARCELONA – LIVERPOOL 3:0

Liverpool je od prve minute krenuo s visokim presingom, ali Barca je i dalje bila sigurna u kombinatorici. Prvu priliku na otvaranju imao je Ivan Rakitić, ali umjesto udarca odlučio se na proigravanje, što se ispostavilo krivom odlukom. Nakon toga sporna situacija u kaznenom prostoru Barcelone, Mane je završio na travnjaku nakon kontakta s Piqueom, sudac se nije oglasio. Sljedeća sporna situacija je bila u kaznenom prostoru Liverpoola, činilo se da je Van Dijk igrao rukom, sudac se još jednom nije oglasio.

U 26. minuti Barca dolazi u vodstvo, a strijelac je Luis Suarez. Alba je ubacio s lijeve strane, a Suarez laganim dodirom promijenio smjer i postigao pogodak.

Deset minuta poslije najveća prilika za Liverpool, Mane je izašao sam pred Ter Stegena, ali pucao je preko gola. U nastavku Barcelona je prijetila iz kontre, a uspješno su anulirali pokušaje Redsa.

Na predah se otišlo s prednošću Barcelone od 1:0.

U drugoj minuti nastavka velika prilika za Liverpool, Milnerov pokušaj brani Ter Stegen. Samo par minuta nakon te situacije ponovno prijete gosti, ovaj puta Salah, ali brani Ter Stegen. Liverpool je bio puno bolji u nastavku, a novu priliku imali su nakon sat vremena igre, ponovno Milner nije dobro pucao iz izgledne prilike. I onda Barcelona iz prve prave prilike dolazi do drugog gola. Igrala se 75. minuta kada je Suarez pobjegao brani i pogodio gredu, a na odbijenu loptu naišao je Lionel Messi i povećao vodstvo.

U 82. minuti Barcelona dolazi do trećeg gola, a strijelac iz slobodnog udarca je nevjerojatni Messi. Čovjek je jednostavno najbolji i treba se naklonit majstoru, Barca vodi 3:0. Ipak, trenutak poslije velika prilika za Redse, Mane je pucao, a Rakitić spasio na crti. U nastavku do lopte dolazi Salah, ali njegov udarac završava na vratnici.

Do kraja utakmice Liverpool je pokušavao smanjiti prednost, Barca je iz kontra mogla doći do novo pogotka, ali Dembele je promašio u dvije situacije.