Bundesliga 19. kol 202317:49 0 komentara

Sjajan dvoboj odigrali su Bayer Leverkusen i Leipzig u derbiju prvog kola Bundeslige. Domaći su slavili 3:2 pred punom Bay arenom.

Seriju golova je otvorio Frimpong poslije sjajnog dodavanja Bonifacea u 24. minuti. Samo 11 minuta kasnije na 2:0 povisio je Tah. Dani Olmo je potvrdio da je u strašnoj formi i golom glavom je smanjio na 2:1. Ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Wirtz je u 64. minuti na asistenciju raspoloženog Frimponga ponovo odveo Bayer na plus dva, ali je Openda golom glavom u 71. minutu vratio neizvjesnost u utakmicu.

Samo dvije minute kasnije Belgijanac je promašio nevjerojatnu priliku. Sa tri metra je pogodio stativu na prazan gol. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.