Bundesliga 22. lis 202317:55 0 komentara

U susretu osmog kola njemačkog nogometnog prvenstva Koln je pobijedio Borussiju Moenchengladbach sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu sezone.

Nakon što je u prvih sedam kola osvojio samo jedan bod, Koln je izborio i prvu pobjedu porazivši na svom travnjaku Borussiju M’gladbach sa 3-1.

Domaćin je poveo već u devetoj minuti golom Floriana Kainza iz kaznenog udarca nakon što je Kouadio Kone igrao rukom. Gosti su uspjeli izjednačiti u 63. minuti golom Nice Elvedija. Međutim, Kone je u 72. minuti zaradio crveni karton, pa su gosti ostali s igračem manje.

Tri minute kasnije Koln je dobio još jedan kazneni udarac, nakon što je vratar Moritz Nicolas zakasnio s reakcijom napravivši prekršaj.

Kainz je pucao pogodivši vratnicu, no jedanaesterac se ponovio jer Nicolas nije bio na crt. Kainz u drugom pokušaju nije pogriješio. Konačnih 3-1 postavio je Luca Waldschmidt u sudačkoj nadoknadi.

Koln je napustio začelje i sada drži 16. mjesto sa četiri boda, dva više od Mainza na začelju. Borussija je na 12. poziciji sa šest bodova. Na vrhu je Bayer Leverkusen sa 22 boda.