Bundesliga 30. tra 202317:50 0 komentara

Bayern je savladao Herthu na svom stadionu sa 2:0 i ponovno preuzeo vrh Bundeslige.

Na utakmici u Munchenu, domaći su poveli u 69. minuti golom Gnabryja, koji je zatresao mrežu glavom nakon perfektne asistencije Kimmicha kroz sredinu.

Za Gnabryja je to deseti gol u sezoni, a na sličan način Bayern je postigao i drugi gol deset minuta kasnije.

Kimmich je ponovo asistirao u stilu NFL quarterbacka, Coman je izbjegao zaleđei postavio konačan rezultat svojim sedmim golom u Bundesligi.

Bayern sada ima bod više od Borussije Dortmund, koja je u ovom kolu zabilježila kiks, igravši neriješeno sa Bochumom.

Do kraja sezone je ostalo četiri kola, a u narednom kolu Bavarci gostuju Werderu u Bremenu.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.