Atletico u izravnoj borbi za Ligu prvaka slavio protiv Athletic Bilbaa

Nogomet 28. tra 20248:24 0 komentara
REUTERS/Juan Medina via Guliver Image

U važnom dvoboju 33. kola španjolske La Lige, borbi za četvrto mjesto na ljestvici, nogometaši Atletica su pred svojim navijačima pobijedili Athletic Bilbao 3-1.

Sada četvrti Atletico bježi konkurentu iz Baskije za čak šest bodova u lovu na posljednje mjesto koje iduće sezone vodi prema Ligi prvaka.

U ovom susretu Atletico je korak naprijed u odnosu na suparnika napravio već u 15. minuti kada je Argentinac De Paul zabio za 1-0. Gosti su se vratili na samom kraju prvog dijela, a na 1-1 je izjednačio Nico Willliams.

Početkom drugog dijela, u 52. minuti, Correa je vratio domaćina u prednost, a sve je zaključeno kada je gostujući vratar Unai Simon dao autogol u 80. minuti za konačnih 3-1 Madriđana.

Nogometaši Alavesa upisali su uvjerljivu domaću pobjedu ove subote, svladali su Celtu iz Viga s 3-0. Sve golove domaći sastav je postigao u nastavku dvoboja. Započelo je pogotkom Simeonea u 48. minuti, nastavilo u 54. kada je za 2-0 zabio Jon Guridi, dok je ogled zaključen u 86. minuti kada je Benavidez postavio konačnih 3-0.

Alaves je napredovao za dva mjesta te je trenutačno na 12. poziciji ljestvice. Celta je ostala na neugodnom 17. mjestu te ima šest bodova iznad zone ispadanja.

Nogometaši Getafea upisali su gostujuću pobjedu u 33. kolu, s 3-1 su pobijedili Almeriju, posljednju momčad na ljestvici, koja je ovim porazom i matematički ispala iz elite.

Junak utakmice bio je engleski nogometaš Greenwood koji je postigao dva gola za Getafe, a za treći je asistirao Jaimeu Mati. Na poluvremenu je Almeria imala 1-1 nakon što je Lozano krajem prvog dijela pogodio za 1-1, ali pad je uslijedio u nastavku, a Greenwood i Mata su zabijali za konačnih 3-1.

Getafe je napravio korak naprijed na ljestvici te je trenutačno na devetom mjestu.