VIDEO / U reprizi euroligaškog finala Hezonjin Real se osvetio Panathinaikosu

Euroleague 17. lis 202423:24 0 komentara

Košarkaši madridskog Reala došli su do druge pobjede u Euroligi, u četvrtom kolu su slavili protiv Panathinaikosa 90:86.

Bila je to repriza prošlosezonskog finala u Euroligi kada je Panathinaikos postao prvak, no ovog puta slavili su Kraljevi.

Već od samog starta izabranici Matea Chusa su nametnuli žestok ritam, poveli 8:0, imali i 14 koševa prednosti (19:5), no na odmor se otišlo sa samo +5 za Real (43:38). Treću četvrtinu domaćini su dodali gasa i sa +12 ušli u zadnju četvrtinu.

Pri rezultatu 78:62, grčki velikan je napravio seriju 9:0, ali to je bilo to, Real se ponovno razbudio na pogon Facunda Campazza i rutinski priveo susret kraju. Upravo je Argentinac bio prva zvijezda španjolske ekipe sa 19 poena, pet skokova i šest asistencija. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja je imao učinak od sedam poena i dva skoka protiv bivše momčadi u pobjedi. Nunn je kod Grka bio najefikasniji s 23 poena.

I Real i Panathinaikos su sada na omjeru pobjeda i poraza 2-2.

Pravi NBA rezultat vidjeli smo u Bavarskoj gdje je Bayern slavio 109:107 protiv novopečenog euroligaša Pariza. Francuzi su imali napad za pobjedu, ali jedna desetina vremena bilo je premalo da se nešto napravi.

Carsen Edwards je vodio minhenski sastav s 32 poena do pobjede, dok je Shorts imao najefikasniju večer kod Parižana s 22 poena i devet asistencija.

Danko Branković nije ulazio u igru. Bayern je sada na omjeru 2-2, a Pariz na 1-3.