(VIDEO) Real pobijedio u produžetku: Monstruozni Tavares i rekorder Llull

Euroleague 11. sij 202423:39 0 komentara

Real Madrid ostao je na samo dva poraza u Euroligi nakon 21. kola, doduše pobjedom težom od očekivane. Drugo kolo u nizu slavio je u produžetku, ali ovaj put za razliku od utakmice protiv Anadolu Efesa odigrao je samo pet dodatnih minuta i slavio 96:86, od čega 14:4 u produžetku.

Košarkaši Real Madrida ponovo su pružili dramu svojim navijačima. Drugi domaći susret u nizu aktualni europski prvak je igrao produžetak. Ovoga puta samo jedan, za razliku od nedavne utakmice protiv Anadolu Efesa koja je odlučena tek nakon četiri produžetka.

I ovoga puta navijači Reala mogli su slaviti. Real je na koncu slavio s 96-86 zadržavši vrh Eurolige.

Valencija je bolje ušla u susret, u prvoj četvrtini je imala i 11 razlike (24-13). U drugom dijelu gosti su poveli +12, no Real je do poluvremena smanjio zaostatak na pet koševa minusa (35-40).

U trećoj dionici “Kraljevski klub” je okrenuo rezultat povevši s 58-53, no u posljednjoj četvrtini gostujuća momčad je uzvratila i stigla do šest razlike (70-64). Real je izjednačio na 70-70, a u uzbudljivoj završnici slobodnim bacanjima Marija Hezonje poveo s tri razlike (82-79) tri sekunde prije kraja. No, i to je bilo dovoljno gostima da izjednače, a tricu za produžetak pogodio je Jared Harper.

VEZANA VIJEST

U dodatnom periodu Real je bio bolji i taj dio igre je dobio sa 14-4. Real su do nove pobjede predvodili Facundo Campazzo s 19 koševa i sedam asistencija, Walter Tavares s 18 koševa i čak 19 skokova, te Sergio Llull sa 16 koševa. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja je za 25 minuta zabio deset koševa, uz šest skokova.

Kod Valencije najefikasniji su bili Brandon Davies sa 19 i Chris Jones sa 17 koševa.

Susret je obilježio Sergio Llull koji je ušao u povijest kao igrač s najviše utakmica u dresu Real Madrida. Llull je prošlog utorka u Münchenu oborio rekord kluba upisavši 1.047 nastup u Realovom dresu. Uoči utakmice protiv Valencije dres “Kraljevskog kluba” s brojem 1.047 uručio mu je dosadašnji rekorder Felipe Reyes.

Llull je za Real debitirao 2006.  po dolasku iz Manrese. Tijekom godina s Realom je osvojio 25 trofeja pri čemu i tri Eurolige. Ovo mu je 18. sezona u Madridu i izjednačio je rekord sa Rafa Rullanom po broju sezona u dresu Reala.