Euroleague 30. stu 202323:15 0 komentara

Košarkaši Partizana pobijedili su Panathinaikos u Stark Areni nakon produžetka sa 92:87 i tako ostvarili petu pobjedu u Euroligi, uz šest poraza, dok su Zeleni na omjeru 6-5.

Bila je to nevjerojatna pobjeda Partizana koji je zaostao deset koševa 4:18, ali nakon Grantove trice iz nemoguće pozicije PAO je dvije minute do kraja poveo 78:71.

No, tada na scenu stupa kapetan Partizana Kevin Punter – postiže sedam poena, uz energičniju obranu crno-bijelih i Obradovićev tim dolazi do produžetka, a mogao je i do trijumfa u regularnom dijelu.

Momentum je bio na strani Partizana, bili su domaći u fantastičnom naletu, a Dozier je s četiri vezana poena nadogradio sve ono dobro što je napravio tijekom utakmice, uključujući dvije važne trice u posljednjoj četvrtini.

Crno-bijeli su otišli na plus osam i uspjeli do kraja osigurati vrlo vrijednu pobjedu – rezultatsku, ali i moralnu u momčadi pred naredne susrete.

Zach Leday je veliki dio utakmice nosio Partizan na leđima i završio s 23 poena (9-14 iz igre), 5 skokova i 2 asistencije. Jednu od najboljih utakmica sezone odigrao je PJ Dozier sa 16 poena (7-12 iz igre), 7 skokova i 4 asistencije, dok se Kevin Punter razbio u drugom poluvremenu i završio s 13 poena (5-12 iz igre). igralište), 2 skoka i 3 asistencije. Dvoznamenkasti je bio i Bruno Caboclo s 12 poena (5-6 iz igre, 5sk).

Kod Panathinaikosa najefikasniji je bio Kendrick Nunn s 19 koševa (7-16 iz igre, 5s, 3ast), Matias Lessort – koji je prije početka utakmice od svoje bivše momčadi dobio megafon s grbom Partizana – završio je sa 16 poena (7-11 iz igre) i 6 skokova, Jerian Grant dao je 14 poena (5 poena), Mitoglou 13, a Grigonis 12 poena.

U idućem kolu Obradovićevi izabranici 5. prosinca dočekuju Monaco, dok Zeleni istog dana gostuju kod Anadolu Efesa u Istanbulu.