Euroleague 4. sij 202422:29 0 komentara

Košarkaši Crvene zvezde uvjerljivo su pobijedili u trećem 'vječitom derbiju' sezone. Momčad Ioannisa Sfairopoulosa svladala je Partizan rezultatom 88:72 u utakmici 19. kola Eurolige i završila 'dvostruko kolo' Eurolige s maksimalnim učinkom. Bila je to rezultatski prilično nezanimljiva utakmica u kojoj su crveno-bijeli bili bolji od početka do kraja.

Zvezda je odlično pripremila dvoboj i s Nikolom Topićem u prvoj petorci odlično otvorila susret. Nakon dvije trice Adama Hange, Zvezda je stigla do prve značajnije prednosti, a razlika je na kraju prve dionice porasla na dvoznamenkastu brojku.

U drugom poluvremenu Miloš Teodosić odigrao je fantastično, razigrao je praktički sve svoje suigrače, a nakon dvije vezane trice Rokasa Gedraitisa, Zvezdino vodstvo naraslo je na 20 koševa. Dvoboj je u tom trenutku praktički bio odlučen, a do kraja susreta Partizan niti u jednom trenutku nije ozbiljnije ugrozio prednost domaćina, sve do samog kraja.

Zvezda je u prvih 20 minuta odigrala izvanrednu momčadsku obranu, a Teodosić je vješto dirigirao napadom. Osigurao je pregršt lakih poena u reketu, prvenstveno Freddieju Gillespieju koji je nakon prvog poluvremena imao 10 poena (5/6 iz igre). S druge strane, Partizan je bio neprepoznatljiv u napadu sa samo dvije asistencije u prvih 20 minuta.

Crno-bijeli su u nastavku bili nešto konkurentniji, te su imali kakvu-takvu produkciju u napadu, ali je Zvezda odličnom obranom i novim lakim poenima održavala ugodno vodstvo. U prvih 35 minuta utakmice Zvezdina energija bila je na puno višoj razini od vječnog rivala.

Partizan je nakon trice Franka Kaminskog napravio seriju 13:3 i stigao na jednoznamenkasti zaostatak, imao je i dva šuta za -6, ali nije imao snage za veliki preokret. Nalet crno-bijelih odbio je Nemanja Nedović i otklonio poslednje nedoumice oko pobednika ovog duela.

Jedino što bi moglo zabrinuti navijače crveno-bijelih nakon fantastične igre srpskog prvaka je ozljeda lijevog koljena playmakera Nikole Topića. U trećoj četvrtini mladi je košarkaš nakon jednog duela tražio izmjenu, a potom mu je ukazana pomoć u svlačionici. Do kraja susreta vratio se na klupu sa bandažiranim koljenom i nije ulazio u igru. U završnici meča ozljedu ruke zadobio je i Joel Bolomboy.

Partizan je ovim porazom ispao iz društva najboljih 10 te trenutno drže 11. poziciju s omjerom 10-9. Crvena Zvezda se približila velikim rivalima te su sada 13. s omjerom 8-11.