Euroleague 2. velj 202422:29 0 komentara

Košarkaši Barcelone svladali su Crvenu Zvezdu na gostovanju u Beogradu.

Zvezda je od samog početka imala problema u fazi napada. Prvo je nedostajala organizacija, a onda je uslijedio i veliki broj promašaja, dok je nedostajalo energije u obrani.

S druge strane Barca je kontinuirano zabijala, a odlučujuću prednost u prvom poluvremenu napravila je početkom druge četvrtine kada je napravila seriju 12-2. Tu dvoznamenkastu prednost gosti su držali cijelu četvrtinu i na poluvrijeme otišli s +13 – 45:32.

U trećoj dionici situacija se nije bitno promijenila. Barcelona je kontrolirala ritam, Zvezda je pokušavala napraviti nešto više, ali ništa nije uspjela. U jednom trenutku Barça je imala 58:40.

No, tada se Zvezda budi i radi seriju 9-1 te smanjuje na 59:49. No, gosti su odbili taj nalet i na kraju treće četvrtine imali istu razliku kao na poluvremenu – 64:51. Krajem treće četvrtine Zvezda je imala priliku nastaviti seriju i približiti se na jednoznamenkasti minus, a početkom četvrte četvrtine povezali su i nekoliko dobrih obrana. No nije sve to bilo popraćeno koševima pa je Barça držala sigurnu distancu koju je držala do kraja utakmice.

Sjajan za pobjednike bio je Brisuela koji je odigrao utakmicu karijere postigavši ​​20 poena. Odličan je bio i Jan Vesely sa 16 koševa i osam skokova, a dvoznamenkasti je bio i Laprovittola s 12 koševa. Na drugoj strani Nedović je bio najefikasniji s 21 poenom, ali uz šut za dva 4/9 i za tri poena 3/7. Dvoznamenkasti su bili i Yago s 13 poena i sedam asistencija, kao i Joel Bolomboy koji je uz 12 poena imao i 10 skokova.