Split razbio Mornar u Baru

ABA League 26. stu 202322:03 0 komentara
Budućnost VOLI/Filip Roganović

Drugu pobjedu u novoj sezoni ABA lige ostvarili su košarkaši Splita, a niz od četiri poraza u regionalnom natjecanju prekinuli su u Baru svladavši domaći Mornar s 93-76 (18-21, 23-22, 23-14, 29-19).

Dvoboj momčadi sa začelja ljestvice bolje je počeo domaćin te u prvoj četvrtini došao do deset koševa prednosti (19-9). No, Splićani su se oporavili već do kraja prvog dijela utakmice, a na poluvremenu su zaostajali za samo dva koša (42-40).

Momčad Slavena Rimca potpuno je nadigrala suparnika u nastavku dvoboja ubacivši 52, a primivši samo 33 koša.

Sjajnu je utakmicu odigrao Lovre Runjić koji je uz 20 koševa imao i 16 skokova. Najbolji strijelac Splićana bio je Lewis Sullivan s 22 koša, a 21 je ubacio Shannon Shorter. Mate Kalajžić je postigao 13 poena.

Strijelce Mornara predvodili su Dwight Murray s 21 košem i Marcus Lewis sa 17.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Studentski centar je slavio sa 99-86 na gostovanju kod FMP-a. U pobjedničkoj momčadi je Borna Kapusta ubacio osam koševa i podijelio devet asistencija, a Mateo Drežnjak je imao pet poena i pet skokova.

Split je s učinkom 2-7 skočio na 12. mjesto, a Mornar je s 1-8 ostao na začelju. Najbolji od hrvatskih predstavnika je Zadar koji je osmi s 4-5, a Cibona s 3-6 drži 11. poziciju.