Split ponovno slavio i došao na korak do naslova prvaka Hrvatske!

Hrvatska 29. svi 202422:21 0 komentara
KK Split/Ivica Cavka

Košarkaši Splita pobijedili su pred svojim navijačima momčad Zadra sa 87-77 (21-22, 27-20, 13-23, 26-12) i tako poveli sa 2-1 u seriji na tri pobjede, a bit će domaćini i u četvrtoj utakmici koja je na rasporedu u petak (20 sati).

Splićani su veći dio utakmice proveli u vodstvu i zasluženo došli do pobjede protiv branitelja naslova. Zadrani su u trećoj četvrtini zaprijetili velikim preokretom, kad su minus od 11 koševa iz 23. minute (55-44) uspjeli pretvoriti u prednost od četiri poena za posljednju četvrtinu (61-65).

Momčadi su u zadnjih pet minuta utakmice ušle izjednačene (74-74), a onda je Shannon Shorter pogodio dvije trice i time pokrenuo završnu seriju (13-3) kojom su Splićani došli do uvjerljive pobjede. Zadrani su u zadnjih pet minuta ostali bez ubačaja iz igre.

Shorter je bio najbolji pojedinac utakmice sa 29 koševa, šest skokova i četiri asistencije, a pogodio je pet trica iz devet pokušaja. Kod Splićana se istaknuo i Vito Kučić sa 21 košem, pet skokova i tri asistencije, pogodivši pet trica iz šest pokušaja. Boris Tišma je ubacio 10 poena za pobjednike.

Zadrane je predvodio Luka Božić sa 25 koševa, sedam skokova i četiri asistencije. Dario Drežnjak je ubacio 15, a Arijan Lakić 14 poena.

Splićani su imali daleko bolji šut iz igre (48% – 39%), kao i za tricu (45% – 34%), a Zadrani su se držali u utakmici preciznim izvođenjem slobodnih bacanja (18/20).

Splićani u petak mogu doći tek do svog drugog naslova prvaka Hrvatske. Jedini su osvojili 2003., kad su u finalu svladali Cibonu, s Dinom Rađom, Jurom Zdovcom, Josipom Sesarom i tada mladim Rokom Lenijem Ukićem u sastavu. Ovo im je deseto finale doigravanja za prvaka Hrvatske.

Zadrani u svom 17. finalu traže put prema petom naslovu.