Zadar nije dopustio iznenađenje i pobijedio Dinamo

Hrvatska 13. svi 202422:48 0 komentara
KK Zadar

U prvom susretu polufinala doigravanja prvenstva Hrvatske, košarkaši Zadra su u dvorani Krešimir Ćosić pred 2.000 gledatelja pobijedili Dinamo Zagreb sa 83-68 povevši u seriji na dvije pobjede sa 1-0.

Gosti su bolje ušli u susret, nakon prve četvrtine vodili su 21-18, međutim Zadar je u drugom dijelu okrenuo rezultat i na poluvrijeme otišao sa +6 (44-38).

Domaćin je u trećoj četvrtini imao 15 razlike (61-46), da bi u zadnjoj dionici stigao do velikih +19 (72-53). Na koncu je završilo 83-68.

Zadar su do pobjede predvodili Dario Drežnjak sa 23 koša, Luka Božić sa 21 košem, sedam skokova i sedam asistencija, te Juan Palaunde Davis sa 12 koševa i sedam skokova. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Hrvoje Garafolić sa 15 koševa, te Mislav Brzoja i Ivan Vučić sa po 14 koševa.

Druga utakmica na rasporedu je u četvrtak, 16. svibnja u KC Dražen Petrović.

U drugom polufinalu Split vodi sa 1-0 protiv Cibone, a druga utakmica igrat će se u srijedu u Zagrebu.