Obradović: Cibona je institucija, želim da se brzo vrate tamo gdje im je mjesto

ABA League 15. lis 20239:55 0 komentara
Marko Metlas/MN Press via Guliver Images

Košarkaši Partizana ostvarili su treću pobjedu u ABA ligi. Nakon Mornara u Beogradu, Krke u Novom Mestu slavili su i protiv Cibone na svom parketu 96:67. Odmah nakon utakmice misli su usmjerene prema sljedećem izazovu u Euroligi. Barcelona u Beograd stiže 17. listopada, a prijenos je na Sport Klubu.

Utakmica nije išla prema očekivanjima. Cibona je igrala agresivno, hrabro, pogodila je pet trica u prvom dijelu. Partizan je imao problema u oba smjera, pa je Cibona prvu četvrtinu dobila s 25:16, a nedugo zatim i prednost od 15 poena – 33:18.

Željko Obradović bio je prisiljen pozvati minutu odmora. Morao je na parket poslati najveće zvijezde Puntera, Nunnallyja, LeDaya, Doziera… Do kraja prvog poluvremena Partizan je uspio smanjiti na šest razlike – 36:42, a još više energije očekivalo se u nastavku susreta, iako je Cibona igrala s puno samopouzdanja.

Nakon dvije trojke Nunnally i poena iz kontre Partizan je stigao do prednosti – 48:45. Cibona se nije predavala, sjajnim šutem za tricu održavala je egal, ali Partizan je pred posljednju četvrtinu vodio 67:60. Svjesni da nemaju pravo na grešku, igrači Partizana dodatno su pojačali razinu agresivnosti u oba smjera, pobjegli suparnicima i ostvarili uvjerljivu pobjedu.

“Zahvaljujem svim navijačima koji su bodrili momčad i napravili sjajnu atmosferu. Ciboni, klubu velike tradicije i bogate povijesti, želim da se što prije vrati tamo gdje je, klubu kakav je Cibona i mjesto. Nadam se da će netko brzo prepoznati kakva je Cibona institucija”, naglasio je Obradović, pa nastavio:

“Jako smo loše krenuli u utakmicu. Ulaskom Nunnallyja i Puntera situacija na parketu se promijenila, a upravo je spomenuti tandem bio ključan na putu do pobjede. Dobro smo rasporedili minutažu, jer je pred nama jako težak raspored. Cibona je prvo poluvrijeme odigrala odlično, a mi drugo.”

Partizan će 17. listopada kod kuće igrati protiv Barcelone, a dva dana kasnije gostovat će kod Olympiakosa u Ateni. Utakmice Eurolige možete pratiti na kanalima Sport kluba.