Nuggetsi izbjegli ‘metlu’, Pelicansi zaustavili Paula

Košarka 25. tra 20228:29 > 8:29 0 komentara
AP Photo/David Zalubowski via Guliver Images

Denver Nuggetsi uspjeli su produžiti seriju prvog kruga doigravanja smanjivši zaostatak protiv Golden State Warriorsa dok su New Orleans Pelicansi izjednačili seriju protiv Phoenix Sunsa.

Nikola Jokić bio je odlučan produžiti seriju protiv Golden State Warriorsa kako bi barem izbjegao ‘metlu’ u prvom krugu doigravanja. U odnosu na prethodnu utakmicu kada su propustili kapitalizirati stečenu prednost, Nuggetsi su ovoga puta izdržali pritisak protivnika, posebno Stepha Curryja koji je sjajno pogađao u posljednjoj četvrtini. Curry je ponovno ušao s klupe, a postigao je 33 poena.

Denver je uspio fizički parirati gostima i to je bila ključna razlika. Nikola Jokić je ponovno bio odličan s 37 poena, osam skokova i šest asistencija, a pratili su ga Monte Morris s 24 i Aaron Gordon s 21 poenom. Klay Thompson je pridodao 32 koša za Warriorse, a domaća momčad uspjela je limitirati Jordana Poolea na samo 11.

New Orleans Pelicansi su naučili lekciju iz treće utakmice serije protiv Phoenix Sunsa. Ovoga puta zaustavili su Chrisa Paula na svega četiri poena, a sjajan playmaker niti jednom nije izašao na liniju slobodnih bacanja u 35 minuta igre. Deandre Ayton je s 23 poena bio jedini raspoložen kod Sunsa, dok je Brandon Ingram nastavio napadati protivnika s 30 koševa, a izvrstan je bio Jonas Valančiunas s 26 i 15 skokova. Serija je izjednačena na 2-2.

Miami je stigao nadomak plasmana u polufinale Istoka, protiv Atlante su još jednom uspjeli posve limitirati Traea Younga koji je ostao na svega devet poena (3-11). Jimmy Butler je ponovno bio sjajan s 36 koševa, deset skokova, po četiri asistencije i osvojene lopte.