LeBron James ispisao povijest NBA lige!

Košarka 8. velj 202310:08 0 komentara
AP Photo/Mark J. Terrill via Guliver

Phoenix Suns Darija Šarića su sinoć na gostovanju sa 116-112 nadigrali Brooklyn Netse, a hrvatski je košarkaš odigrao simboličlnu minutažu bez konkretnijeg učinka.

Šarić je na terenu proveo 3:41 minutu i u tom je vremenu promašio jedan šut i ugrabio jedan skok. Phoenix je predvodio Deandre Ayton koji je izjednačio rekord karijere s 35 koševa i 15 skokova. dok je Phoenix održao pobjedu u Brooklynu, unatoč rekordnoj večeri Cama Thomasa iz Netsa.

Najbolji pojedinac poražene momčadi bio je Cam Thomas koji je utakmicu završio sa 43 koša. U prethodne dvije utakmice ubacio je 47 i 44 poena pa je tako postao prvi igrač u povijesti franšize s tri uzastopne utakmice s 40 koševa

Sunsima je ovo deveta pobjeda u 11 utakmica.

Večer je svakako obilježio LeBron James koji je prestigao Kareema Abdul-Jabbara i postao najbolji strijelac u povijesti NBA, ali mu je slavlje pokvario poraz od Oklahome koja je bila bolja od njegovih LA Lakersa sa 133-130.

James je prestigao Jabbarov rekord od 38,387 koševa 10,9 sekundi prije kraja treće četvrtine kada je bio na liniji slobodnih bacanja. Utakmicu je završio sa 38 poena čime je stigao do ukupno 38,390 koševa u svojoj dvadesetogodišnjoj karijeri. Priču o LeBronu možete pročitati OVDJE.

Shai Gilgeous-Alexander je bio najbolji strijelac Oklahome sa 30 koševa i osam asistencija, a Jalen Williams je dodao 25 koševa.

Denver Nuggets su kod kuće s visokih 146-112 nadigrali Minnesota Timberwolvese, a Nikola Jokić je ubacio 20 koševa uz 16 asistencija i 12 skokova za svoj 19. triple-double ove sezone.

Michael Porter Jr. zabio je 30 koševa, a Aaron Gordon završio je s 24 za Denver koji je postigao rekord sezone u koševima u jednoj četvrtini (49 u prvoj) i u poluvremenu (79 u prvom poluvremenu).

Anthony Edwards i Luka Garza postigli su po 19 poena svaki za Timberwolvese.

New York Knicks su na gostovanju sa 102-98 pobijedili Orlando Magic, a do pobjede ih je vodio Jalen Brunson sa 25 koševa. Julius Randle je dodao 22 koša, 14 skokova i šest asistencija za New York kojem je ovo peta pobjeda u zadnjih osam utakmica. Markelle Fultz je upisao 21 ubačaj za Orlanda, koji je vodio veći dio utakmice, ali je u četvrtoj četvrtini nadigran rezultatom 36-29.

New Orleans Pelicans su stigli do treće uzastopne pobjede nakon niza od deset poraza, svladavši sa 116-107Atlanta Hawkse.

Brandon Ingram ubacio je 30 poena, a Jonas Valanciunas imao je double-double učinak sa 16 poena i 14 skokova za Pelicanse.

Bogdan Bogdanović je bio najbolji u redovima Hawksaa sa 22 poena.

Memphis Grizzlies su kod kuće sa 104-89 pobijedili Chicago Bullse kojima je tako prekinut niz od tri pobjede.

Jaren Jackson Jr. zabio je 13 od svoja 24 koša u zadnjoj četvrtini za Memphis, a Ja Morant je utakmicu završio s rekordnih 34 poena. Nikola Vučević predvodio je Chicago, igrajući bez DeMara DeRozana (bok), ubacivši 28 poena i ubilježivši rekordnih 17 skokova.