Bojan 'podivljao', suludi pobjednički koš Hornetsa

NBA 25. ožu 20194:29 > 4:32
Photo by Andy Lyons/Getty Images)

Bojan Bogdanović nakon nekoliko skromnijih predstava uslijed teške serije gostovanja po Zapadu, vratio se u top formu protiv Denver Nuggetsa. Charlotte Hornetsi na nevjerojatan su način slavili u Torontu.

Bojan Bogdanović odigrao je možda i najbolju utakmicu karijere iako nije srušio rekord po broju koševa. Najbolji hrvatski igrač postigao je 26 poena u prvom poluvremenu (rekord karijere za poluvrijeme), ukupno 35 (13-16, trica 5-6, sl. bacanja 4-4) i to kroz samo tri četvrtine, u posljednjoj uopće nije niti ulazio u igru. To je drugi najveći zbroj poena za Bogdanovića ove sezone (ranije je ubacio 37). Pridodao je šest skokova, tri asistencije i jednu osvojenu loptu.

Nakon četiri uzastopna poraza na turneji po Zapadu, Pacersi su jedva dočekali povratak kući i to protiv momčadi od koje su tijesno poraženi upravo na početku tog puta po snažnijoj konferenciji. Denver Nuggetsi igrali su bez energije, uslijed šest pobjeda u nizu i preuzimanja vodeće pozicije u konferenciji, momčad Mikea Malonea nije odigrala dobru utakmicu u Indianapolisu upisavši ružan poraz. Nikola Jokić bio je najbolji u poraženom sastavu s 19 koševa, 11 skokova i osam dodavanja.

Večer nakon što su nadoknadili minus od 18 poena protiv Bostona, Charlotte Hornetsi šokirali su još jednu veliku momčad s Istoka i to na najluđi mogući način. Naime, Hornetsi su odlično igrali tri četvrtine, ponešto posustali u posljednjoj dionici, no kada je Kawhi Leonard pogodio koš za vodstvo Raptorsa 114:112, a zatim i blokirao pokušaj Kembe Walkera na drugoj strani, činilo se kako će jedina kanadska NBA momčad ipak osigurati pobjedu. Međutim, Jeremy Lamb imao je drugačije zamisli. Krilo Hornetsa ispalio je suludi šut s pola igrališta i od ploče, sa zvukom sirene pogodio za pobjedu.

To je bila Lambova treća trica na utakmici, završio je s 13 poena.

Dwayne Bacon je predvodio pobjedničku momčad s učinkom karijere od 20 poena, Walker je pridodao 15 uz 13 dodavanja. Leonard je s 28 koševa i devet skokova bio najbolji kod Raptorsa.

Boston je, pak, nakon šokantnog poraza kod Hornetsa posustao i kod kuće, ovoga puta protiv San Antonio Spursa. Igračima Celticsa kao da je u mislima ostao raspad u posljednjih osam minuta dvoboja večer ranije, pa se zapravo mentalno nisu niti pojavili na terenu protiv teksaške momčadi. Spursi su u posljednjoj četvrtini vodili čak 25 razlike, a dominantnu izvedbu prezentirao je LaMarcus Aldridge s 48 poena i 13 skokova. Bostonu je ovo četvrti poraz u nizu, a nakon pobjede Pacersa dodatno su zaostali u borbi za prednost domaćeg terena u prvom krugu doigravanja.

Golden State Warriorsi vratili su se na vrh Zapada nakon pobjede protiv Pistonsa. Steph Curry ponovno je bio u sastavu nakon utakmice odmora, ubacio je 26 poena, pratio ga je Klay Thompson s 24. Warriorsi su postali prva momčad u konferenciji koja je zabilježila 50 pobjeda ove sezone, a to su ostvarili odmarajući DeMarcusa Cousinsa i Andre Igoudalu. Blake Griffin je s 24 poena i osam skokova predvodio Pistonse.

Houston Rocketsi su uz 28 poena Jamesa Hardena lako prošli gostovanje u New Orleansu, istovremeno po sedmi put zaredom izborili su nastup u doigravanju. LeBron James upisao je triple-double, a Los Angeles Lakersi svladali su u obračunu kalifornijskih momčadi, Sacramento Kingse koji su još jedina preostala momčad izvan top osam na Zapadu s izgledima za plasmanom u doigravanje. Međutim, ti izgledi ušli su sferu teoretskog jer bi se trebalo dogoditi nešto zaista rijetko viđeno kako bi Kingsi pronašli svoj put u playoff. James je postigao 29 poena, tome pridodao po 11 skokova i asistencija, identičan broj koševa zabilježio je i Kyle Kuzma. Marvin Bagley je s 25 poena i 11 skokova bio najbolji igrač gostujuće ekipe. Ante Žižić čitavu je utakmicu protiv Milwaukee Bucksa odgledao s klupe za rezerve.