Bojan pregazio 'svoje', Kemba dočekao senzaciju

NBA 21. sij 20207:59 > 8:02
(Photo by Alex Goodlett/Getty Images)

Bojan Bogdanović dočekao je okršaj protiv svoje dojučerašnje momčadi Indiana Pacersa, drugi i posljednji put ove sezone, a Kemba Walker napokon je doživio trenutak slavlja protiv LeBrona Jamesa.

Utah je nakon prekida niza od deset trijumfa ponovno na pobjedničkom kolosijeku, Jazz neće dopustiti prekid odlične forme, posebno pred svojim navijačima. Nakon odlične pobjede u Denveru večer ranije, Indiana Pacersi nisu bili u dobrom ritmu protiv Jazza ostavši u zaostatku od trideset poena. Donovan Mitchell ubacio je 25 poena, Rudy Gobert pridodao 20 i 14 skokova, a Bojan Bogdanović je svojoj dojučerašnjoj momčadi ubacio 16 koševa.

Kemba Walker je predugo čekao na pobjedu protiv LeBrona Jamesa. U svim godinama koje je proveo sa Charlotte Hornetsima, Walker je izgubio nevjerojatnih 28 uzastopnih utakmica protiv ekipa koje je predvodio James. Međutim, napokon je dočekao svoj trenutak. Celticsi su u jednoj od derbi utakmica NBA lige na Dan Martina Luthera Kinga koji se u ponedjeljak slavio diljem Amerike, razbili Los Angeles Lakerse razočaravši brojne fanove najjače svjetske lige koji su s nestrpljenjem čekali ovaj dvoboj. Bila je to ružna večer za Lakerse i LeBrona preko kojeg je zakucao Jaylen Brown dodatno mu otežavši večer u Bostonu. Lakersima nije pomogao niti povratak Anthonyja Davisa. Walker je ubacio 20 poena kao i Brown, no najefikasniji među Celticsima bio je Tatum s 27 koševa.

Nakon što su prije nekoliko dana prokockali prednost od 14 poena u zadnjoj četvrtini, San Antonio Spursi ponovno su sami sebi otežali posao, ovoga puta u Phoenixu nakon što su iz ruku ispustili vodstvo od dvadeset razlike (78:58). Bryn Forbes u prvom je poluvremenu utrpao sedam trica, no samo jednu u drugom dijelu i to ključnu za vodstvo 114:113. Spursi su uspjeli izdržati pritisak i doći do druge pobjede u dvije večeri. Forbes je završio s 24 poena, a jedan više ubacio je Derrick White. S druge strane istaknuo se Devin Booker s 37 poena, Deandre Ayton ubacio je 25 uz 12 skokova, a Dario Šarić pridodao je deset koševa uz pet skokova u dvadeset minuta igre.

Chris Paul dočekao je slatku osvetu protiv Houstona koji ga je odbacio prošlog ljeta razmjenom s Thunderom u kojoj je Rocketse pojačao Russell Westbrook. Paul je ubacio 28 poena, pratio ga je Dennis Schröder s 23, a OKC je pobjedu osigurao briljantnom posljednjom četvrtinom koju su dobili 41:20. Thunder je u posljednjoj četvrtini nadoknadio minus od 15 poena, Danilo Galinari je bio sjajan s 25 poena i 13 skokova. Westbrook je upisao triple-double s 32 poena, 12 dodavanja i 11 skokova, James Harden postigao je 29 koševa za Rocketse uz katastrofalan šut za tricu od 1/17, Houston je izgubio četiri utakmice u nizu..

Damian Lillard srušio je klupski rekord ubacivši 61 poen u pobjedi Portlanda protiv Golden Statea nakon produžetka. S 11 ubačenih trica također je postavio rekord Blazersa koji su teškom mukom svladali Warriorse u susretu u kojem su obje momčadi imale nedostatak igrača zbog raznih situacija. Lillard je utakmicu odveo u produžetak tricom 15 sekundi prije kraja, a zatim je s četiri slobodna bacanja u završnici dodatnog vremena osigurao slavlje Blazersa. Hassan Whiteside je upisao 17 poena uz 21 skok za pobjednički sastav, Mario Hezonja na terenu je proveo 19 minuta, ubacio je pet poena. Alec Burks je s 33 koša bio najbolji kod Warriorsa, D’Angelo Russell pridodao je 27.

Spomenimo kako je Dragan Bender odigrao 14 minuta u novoj pobjedi Milwaukee Bucksa, hrvatski igrač upisao je učinak od pet poena, tri skoka, dvije asistencije i blokadu.