Lakersi se spasili ‘metle’ i konačno porazili Denver, Boston lagano u Miamiju

Košarka 28. tra 20248:21 0 komentara
AP Photo/Yannick Peterhans via Guliver Image

Los Angeles Lakersi na svojem parketu nadigrali su Denver Nuggetse 119:108 u noći sa subote na nedjelju i tako upisali prvu pobjedu u prvoj rundi doigravanja

Odnosno, izbjegli su “metlu”, kako se u žargonu naziva ispadanje iz play-offa NBA-a bez da je momčad upisala ijednu pobjedu. Denver sada ukupno vodi 3:1 u seriji te mu je potrebna jedna pobjeda za prolazak u iduću fazu natjecanja.

Centar Nuggetsa Nikola Jokić bio je fantastičan s triple-double učinkom od 33 poena (šut 10/20, trica 2/5, slobodnih bacanja 11/11), 14 asistencija i 14 skokova, no to nije bilo dovoljno za pobjedu. Pratili su ga suigrači Michael Porter Jr. s double-doubleom od 27 poena i 11 skokova te Jamal Murray s 22 poena.

Lakersi su prekinuli niz od 11 poraza od Denvera. Posljednji put su u prosincu 2022. slavili nad aktualnim prvacima, koji su ih pomeli u prošlogodišnjem finalu Zapadne konferencije.

Momčad iz LA-a do pobjede su vodile dvije najveće zvijezde: LeBron James s 30 poena (šut 14/23), četiri asistencije, pet skokova i tri ukradene lopte, kao i Anthony Davis s 25 poena (šut 11/17), 23 skoka i šest asistencija. Austin Reeves i D’Angelo Russell imali su po 21 poen.

James je bio najbolji u četvrtoj četvrtini u kojoj je postigao 14 poena, odnosno polovicu od svih poena svoje momčadi u posljednjoj dionici. Peta utakmica igrat će se, po srednjoeuropskom vremenu, u noći s ponedjeljka na utorak u Denveru.

Boston Celticsi u trećoj su pobijedili Miami Heat u gostima 104:84, vratili prednost domaćeg terena i poveli 2:1. Sve je riješeno u prvom poluvremenu, nakon što su Celticsi u prvoj četvrtini limitirali Heat na samo 12 poena, a u drugoj su sami postigli 42, više nego domaćini u cijelom poluvremenu (39).

Jayson Tatum i Jaylen Brown postigli su po 22 poena za Celticse, Kristaps Porzingis dodao je 18, a Derrick White 16. Kod Miamija je najbolji bio Bam Adebayo s 20 poena, a Nikola Jović i Tyler Herro ubacili su po 15.  Mladi Srbin tako je postavio novi osobni rekord u doigravanju, a imao je i 15 skokova, jedan manje nego na drugoj utakmici.