Srbija uvjerljiva, Njemačka pregazila Austriju

Košarka ostalo 27. stu 201722:21 > 22:26
fiba.basketball

U preostalim utakmicama drugog kola u prvom "prozoru" kvalifikacija za svjetsko košarkaško prvenstvo, favoriti nisu imali nikakvih problema...

Srbija se u dovrani Ace Nikolića (bivši Pionir) dugo mučila protiv Gruzije, precizniji da budemo – cijelo prvo poluvrijeme, koje je čak završila u deficitu (44:45).
No, treća četvrtfina je preokrenula tijek susreta, gosti su ostali bez rješenja i Srbija je otplovilau mirnije vode. Dvoznamenkastu prednost nisu ispuštali do kraja utakmice i na kraju su slavili rezultatom 105:87, što znači da imaju stopostotan učinak nakon prva dva kola kvalifikacija u skupini G, jednako kao i Njemačka, koja je samljela Austriju u gostima sa 41 košem razlike!

Miroslav Raduljica je ubacio 28 poena koševa za Srbiju, kapetan Mačvan dodao je 18, mladi Stefan Peno 17, dok je kod gostiju najefikasniji bio Dixon. Ubacio čovjek 36 koševa

U jakoj skupini E, Francuska je na domaćem parketu pobijedila Bosnu i Hercegovinu rezultatom XX:XX.
Izabranici Duška Vujoševića solidno su se držali u prvom poluvremenu (39:34), ali slomljeni su u nastavku, koji je okončan rezultatom 84:65.

Najbolji kod domaćih bio je Labeyrie s 13 koševa, što i nije toliko bitno, jer su za trikolore čak šest igrača postigli dvoznamenkasti broj koševa. Kod BiH, kojoj nije pomoglo ni osam ubačenih trica, Gordić je zabio 16, a Milošević 15.

Nakon dva kola Francuzi vode s omjerom 2-0 ispred Rusije i Bosne s omjerom 1-1, dok je posljednja Belgija koja ima 0-2.

U skupini F Island je kod kuće izgubio od Bugarske rezultatom 74:77.