Euroleague 31. sij 202422:37 0 komentara

Domaćini su danas bili savršeni u Euroligi, od četiri utakmice ostvarili su sve četiri pobjede.

Monaco je u 24. kolu Eurolige bio bolji od Partizana 85:70. Presudila je zadnja četvrtina koju su košarkaši iz Kneževine dobili rezultatom 20:9. Mike James bio je prvo lice u redovima monaca s 19 poena, sedam asistencija i pet skokova, dok je Kevin Punter bio najefikasniji u Partizanu s 28 poena.

Žalgiris je bio uvjerljiv protiv Efesa 96:70. Već nakon prve četvrtine (34:14) bilo je jasno u kojem će to smjeru ići tako da je ekipa Andree Trinchiera mirno kontrolirala utakmicu do samog kraja protiv turskog velikana.

Birutis je imao 18 poena i osam skokova kod ekipe iz Kaunasa, dok je Efes predvodio Will Clyburn s 19 poena.

Panathinaikosova OAKA Arena postaje neosvojiva tvrđava, danas su bili bolji od Armani Milana 79:62. Već na poluvremenu su Grci imali +16 tako da je drugo poluvrijeme bilo rutinski za njih. Grigonis je imao 15 poena kod Panathinaikosa, kod Talijana se istaknuo Napier sa 16 poena.

Barcelona je večeras upisala najuvjerljiviju pobjedu, slavili su protiv Virtus Bologne 84:57. Hernangomez i Laprovittola su imali 17, odnosno 16 poena, dok je Cordinier predvodio goste iz Bologne sa 12 poena i pet skokova.

Nakon ove utakmice Barcelona ima omjer 16-8, dok je Virtus sada na 15-9 koliko imaju Fenerbahce i Panathinaikos. Sami na vrhu su i dalje košarkaši madridskog Reala s 21 pobjedom i samo tri poraza.