Euroleague 29. pro 202323:16 0 komentara
NorbertScanella Panoramic via Guliver Image

Košarkaši Olimpijakosa upisali su devetu evroligašku pobedu. Slavio je grčki tim na gostovanju Albi u Berlinu u okviru 17. kola Evrolige.

Olympiakos je pobjedu upisao veoma uvjerljivo, rezultatom 94:65 (19:25, 21:18, 27:8, 27:14).

Bolje je Alba otvorila utakmicu i to joj je donijelo šest poena prednosti nakon prvih deset minuta. Prepolovilo se to vodstvo do odlaska na poluvrijeme, a onda je uslijedila potpuna katastrofa domaćina u trećoj četvrtini kada su ubacili samo osam poena.

Najbolji kod Grka su bili Peters sa 23 poena i sedam skokova. U Albi je najbolji bio Thomas sa 15 poena.

Košarkaši Monaca upisali su desetu pobjedu u Euroligi savladavši u petak na svom parketu Barcelonu u utakmici 17. kola. Barceloni je ovo tek šesti poraz u sezoni, ali četvrti u posljednjih šest utakmica. Ekipa Saše Obradovića slavila je uvjerljivu pobjedu rezultatom 91:71 (27:15, 20:21, 20:16, 24:19).

Monaco je dosta bolje ušao u utakmicu i imao je 12 poena prednosti nakon prve četvrtine. Nije popuštao domaćin ni u nastavku, a prednost je samo rasla kako je utakmica odmicala. Nije u ovoj utakmici bilo nikakve neizvjesnosti.

Najbolji u Obradovićevom sastavu bili su James sa 20 poena, Diallo sa poenom manje i Blossomgame koji je dodao 11. U ekipi Barcelone su bolji od ostalih bili Parker sa 15 poena, Nikola Kalinić sa deset uz pet skokova i Parra sa također deset poena.