Cibona teško poražena na gostovanju kod Partizana

ABA League 6. lis 202421:25 0 komentara
ABA League/Dragana Stjepanović

Oslabljena Cibona nije imala šanse kod Partizana u trećem kolu regionalne ABA lige, domaći košarkaši slavili su s uvjerljivih 113-78 (34-20, 29-27, 28-19, 22-12).

Hrvatskoj momčadi nedostajalo je u ovom susretu nekoliko važnih pojedinaca, a kontakt sa suparnikom Cibona je izgubila već nakon prve četvrtine. Partizan je nakon deset minuta vodio 34-20, dok se sve do kraja nije previše pazilo na obranu i beogradski sastav je do kraja ostvario prednost od 35 poena.

S 18 poena Mario Nakić je bio prvi strijelac Partizana, a tome je dodao pet skokova i četiri asistencije. Cibonu su predvodili Anthony Barber s 20 koševa i Peter Jok, koji je uz 13 poena ostvario četiri skoka.

Ranije u nedjelju košarkaši Splita ostvarili su premijernu pobjedu, pred svojim navijačima su iznenadili i pobijedili Crvenu zvezdu 85-78 (18-16, 19-23, 23-22, 25-17). Treća je to tek pobjeda Splićana protiv Crvene zvezde u regionalnoj ligi, ali i prva nakon daleke 2012. godine.

Maksimalne tri pobjede zasad imaju Partizan, Budućnost i Mega. Zadar je na omjeru 1-1, a Split i Cibona na 1-2.

U ponedjeljak će utakmicu trećeg kola odigrati košarkaši Zadra koji gostuju kod Studentskog centra. Dvoboj počinje u 19 sati.