Bourg bez koša iz igre u prvoj četvrtini, Lokosi na +30

Košarka 10. stu 202123:22 > 23:24 0 komentara
Eurocupbasketball

Košarkaši Hamburga pobijedili su Lietkabelis u gostima sa 100:96 u četvrtom kolu A grupe Eurocupa i tako su upisali prvu pobjedu.

U pobjedničkoj momčadi je najbolji bio Lukas Meisner s 20 poena (6-9 iz igre) i 7 skokova, dok je Jaylon Brown dodao 18 poena (6:11 iz igre) i 3 asistencije.

Lietkabelisu nije pomogla ni sjajna partija Gediminasa Orelika sa 31 poenom (4-6 za dva, 7-14 za tri), 5 skokova i 3 asistencije.

U istoj grupi je Lokomotiva došla do skora 4:0 uvjerljivom pobjedom nad Slaskom 98:68. Poljska momčad je na 0:4.

Najbolji kod Lokosa bio je Errick McCollum s 22 poena (7-12 iz igre), po 14 poena dali su Motley i Vedishchev, dok je za domaćina Trice dao 14 poena.

U veoma uzbudljivom meču u B grupi, Promitheas je došao do prve pobjede protiv Bursaspora 83:80 poslije produžetka.

Jerai Grant imao je 18 poena, 6 skokova i 5 asistencija, a po 14 poena dodali su Rogkavopulos (9sk) i Giannnopulos.

U turskom timu, koji sa klupe vodi Dušan Alimpijević, najbolji su bili Allerik Freeman s 20 poena (5-16 iz igre) i 6 asistencija, i Derek Needham s 19 poena (5-15 iz igre) i 4 asistencije. David John Dudzinsky imao je 11 poena i 16 skokova.

U utakmici Gran Canarie i JL Bourga zanimljivo je kako je Bourg bio bez koša iz igre u prvoj četvrtini. Nakon prve četvrtine bilo je 21:3.  Ennis je sam ubacio 15 poena. Gran Canaria pobijedila je 78:49.