ABA liga: Budućnost bolja od Cibone

ABA League 12. pro 202121:41 > 21:41 0 komentara
Sportklub

Košarkaši podgoričke Budućnosti svladali su Cibonu sa 80:73 (18-15, 22-17, 19-20, 21-21) u utakmici 11. kola ABA lige odigranoj u Košarkaškom centru Dražen Petrović.

Nakon izjednačene prve četvrtine crnogorski prvak se odvojio i u 18. minuti došao do 15 koševa prednosti (40:25). Do kraja dvoboja Cibona se uspjela u dva navrata približiti na pet koševa zaostatka, ali je Budućnost uspjela doći do sedme uzastopne pobjede u dvobojima s Vukovima.

Cibona je bila oslabljena neigranjem ozlijeđenog kapetana Roka Prkačina, a predovodili su je Amerikanac Nathan Reuvers s 14 koševa, Danko Branković s 13 poena i sedam skokova te Krešimir Radovčić s 12 koševa.

Kod Budućnosti, najbolji su bili Amerikanci Justin Cobbs s 18 poena i Willie Reed sa 16 koševa i osam skokova.

U podnevnom terminu Split je poražen s 65:78 na gostovanju kod beogradske Mege.

Cibona je s učinkom 5-6 na sedmom mjestu, a Split je s 2-9 predzadnji. Zadar je s 2-8 i utakmicom manje na zadnjem mjestu. Vodeća Crvena zvezda ima 10-1, a Partizan i FMP imaju po 9-2. Budućnost je četvrta s 8-3. (H)