Verstappen najbrži na prvom treningu u Azerbajdžanu, iza njega Hamilton

Automoto 13. ruj 202413:40 0 komentara
AP Photo/Luca Bruno via Guliver Images

Max Verstappen odvozio je najbrži krug na prvom slobodnom treningu za VN Azerbajdžana koji je triput bio prekidan crvenom zastavom, a Lewis Hamilton bio je drugi za Mercedes.

Nakon uvodnih krugova, već nakon 13 minuta nastupila je prva crvena zastava, ali ne zbog nečijega sudara nego zbog komada metala koji je završio na stazi, donosi MAXF1.net.

Leclerc je vodio nakon prvih 20 minuta s krugom 1:46.608 na medium gumama, ali tri minute prije isteka pola sata završio je u barijerama u zavoju 15 i oštetio prednji desni kraj svoga Ferrarija SF-24.

VEZANA VIJEST

Trening se nastavio nakon desetak minuta, a nakon toga su se vozači usredotočili na pokušaje na soft gumama.

Hamilton je odvozio krug 1:45.859 i zauzeo prvo mjesto, a Verstappen je unatoč najboljim vremenima u prvom i drugom sektoru izgubio skoro pola sekunde u trećem i bio 0.036 sekundi iza Hamitona.

Colapinto u Williamsu uzrokovao je drugu crvenu zastavu, 18 minuta prije isteka vremena, ali trening se opet vrlo brzo nastavio nakon što je njegov bolid maknut sa staze.

U posljednjim pokušajima Perez je zauzeo treće mjesto, 0.063 s iza Hamiltona, a Verstappen je odvozio sjajan posljednji krug i Hamiltona skinuo za 0.313 sekundi.

McLarenovi vozači Norris i Piastri završili su na četvrtom i šestom mjestu nakon što nisu vozili nove krugove na softu nakon posljednje crvene zastave, a razdvojio ih je Sainz u Ferrariju.

Alonso je bio sedmi za Aston Martin ispred Russella u Mercedesu koji je ujedno posljednji vozač koji je za najbržim Verstappenom kasnio manje od sekunde.

Leclerc je unatoč propuštanju pola treninga završio deveti, zahvaljujući krugu na medium gumama, a deseti je bio pobjednik VN Azerbajdžana iz 2017. Ricciardo.

Bearman je u svom prvom punom nastupu za Haas bio brži od Hulkenberga na 11. i 12. mjestu za Haas, a Colapinto je bio brži od Albona iako je završio u barijerama nakon gubitka stražnjeg kraja.

Ocon je zbog problema s pogonskom jedinicom odvozio samo tri kruga za Alpine i završio posljednji.

Drugi slobodni trening počinje u 15 sati.