Perezu pole-position, Hamilton ispao u Q1

Automoto 26. ožu 202220:26 > 20:27 0 komentara
REUTERS/Thaier Al-Sudani via Guliver Images

Sergio Perez osvojio je prvi pole position u F1 karijeri odvozivši najbrže vrijeme u kaotičnim kvalifikacijama za VN Saudijske Arabije koje je obilježio veliki sudar Micka Schumachera i ispadanje Lewisa Hamiltona u prvom dijelu kvalifikacija. Utrku pratite sutra na kanalima Sport Kluba.

Sainz je bio najbrži nakon prvih krugova u Q3 s vremenom 1:28.402, 0.044 sekundi ispred Leclerca dok je Perez bio treći s 0.152 sekundi zaostatka, donosi MAXF1.net.

Verstappen se žalio na gume nakon prvoga Q3 kruga u kojem je imao veliki zaostatak od 0.837 sekundi za Sainzom.

Ali Leclerc vozi odličan krug s kojim preuzima prvo mjesto dok svoj krug nije odvozio briljantni Perez uz najbolja dva vremena u drugom i trećem sektoru.

Lewis Hamilton ispao je već u prvom dijelu kvalifikacija u razočaravajućem nastupu za Mercedes, a Mick Schumacher imao je veliki sudar pretkraj drugoga dijela kvalifikacija koji je, srećom, prošao dobro za mladoga Nijemca.

Schumacher je pet minuta prije kraja Q2 imao žestoki sudar u drugom dijelu kvalifikacija kada je izgubio kontrolu nad svojim Haasom i izazvao prekid kvalifikacija, ali srećom Nijemac se izvukao bez ozljeda, za razliku od njegovoga bolida koji je pretrpio veliku štetu.

Haas je na svojim kanalima na društvenim mrežama objavio da je Schumacher pri svijesti, da je sam izašao iz bolida i da je bio na pregledu u liječničkom centru na stazi.

Schumacher je nakon završetka pregleda u liječničkom centru helikopterom prevezen u bolnicu na dodatne liječničke preglede, a Haas je objavio da je ‘fizički u redu’.

Kad su se kvalifikacije napokon nastavile, u 19:40 prema srednjeeuropskom vremenu, vozači su požurili na stazu kako bi pokušali popraviti svoja vremena, a Magnussen i Ocon uspjeli su se plasirati u Q3 dok je isto učinio i Russell iako na softu nije uspio popraviti svoje vrijeme koje je ranije postavio na medium gumama.

Sainz je završio treći za Ferrari ispred razočaranoga Verstappena koji je kasnio četiri desetinke za momčadskim kolegom, a Ocon je bio sjajan za Alpine na petom mjestu ispred Russella u Mercedesu.

Alonso je završio osmi u drugom Alpineu koji je uz Ferrari i Red Bull jedina momčad s dva vozača u Q3, a Gasly je ostvario deveto vrijeme za AlphaTauri ispred Magnussena u Haasu.

Norris je završio 11. najbrži za McLaren s 0.033 zaostatka za Russellom koji je bio 10. najbrži u Q2, a Ricciardo je bio desetinku sporiji od momčadskoga kolege na 12. mjestu.

Zhou nije uspio pratiti momčadskoga kolegu Bottasa od kojega je u Q2 bio sporiji četiri desetinke i startat će 13. ispred Schumachera koji je završio 14. najbrži nakon sudara koji ga je spriječio u napadu na Q3 plasman.

Stroll je završio 15. najbrži za Aston Martin, za razliku od Hulkenberga koji nije prošao u Q2, a nije uspio srušiti Schumacherovo vrijeme iako je Nijemac ranije završio svoj nastup.

Latifi se razbio u 13. zavoju u Q1 nakon što je izgubio stražnji kraj na ulazu u zavoj što je izazvalo prekid kvalifikacija 11 minuta i 22 sekunde prije kraja Q1, a sesija se nastavila nakon otprilike pet minuta nakon što je uklonjen Latifijev bolid.

Hamilton nije imao brzinu u prvom dijelu kvalifikacija i nije uspio proći u Q2 iako je Russell bio četvrti najbrži u Q1, a sedmerostruki svjetski prvak završio je tek na 16. mjestu ispred Albona, Hulkenbega, Latifija i Tsunode.

Ovo je prvi puta nakon VN Brazila 2017. da je Hamilton zapeo u Q1, ali tada je imao kvar na motoru zbog kojega je odvozio samo dva kruga.

Tsunoda je jedini vozač koji nije postavio vrijeme po krugu zbog tehničkoga problema sa sustavom za gorivo te će startati posljednji.