VIDEO / Španjolci hvale Modrića: ‘Gledajte što je napravio golmanu i divite se’

Liga nacija 9. ruj 202414:46 0 komentara

Španjolski AS posvetio je čak tri teksta kapetanu Vatrenih Luki Modriću.

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine A1 Lige nacija na Opus Areni u Osijeku svladala Poljsku 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je kapetan Luka Modrić koji je dan uoči svog 39. rođendana sjajno izveo slobodni udarac te iskosa s lijeve strane sa 18 metara pogodio sam gornji kut nemoćnog Lukaša Skorupskog.

“Modrić je zabio najbolji gol iz slobodnjaka u karijeri: Gledajte što je napravio golmanu i divite se”, naslov je prvog teksta AS-a. Ispod njega piše: “Hrvat je prekrasno postigao gol iz slobodnog udarca. Pobjedu protiv Poljske donio je hipnotizirajućim šutom.”

Naslov drugog teksta je “Modrić je besmrtan”, a ispod njega piše:

“Hrvatski kapetan donio je svojoj reprezentaciji pobjedu savršenim slobodnim udarcem dan prije 39. rođendana i u 180. utakmici za nacionalnu momčad. Godine ne prolaze za Modrića, koji ostaje na čelu Hrvatske.

Vječni kapetan je još jednom bio heroj dana zahvaljujući sjajnom golu, ali i tome što se utakmica igrala u ritmu kojeg je Modrić nametnuo od početka. Bio je sveprisutan i stalno stvarao prilike suigračima, posebno Matanoviću. Kapetan je zatim ugađao nišanske sprave udarcem iz daljine koji je bio za malo neprecizan. Slijedilo je Modrićevo umjetničko djelo. Modrić je izveo svoju magiju i smjestio loptu u rašlje savršenim slobodnjakom kojeg je poljski golman Skorupski mogao samo zapanjeno gledati.”

“Modrićev 39. rođendan nije kraj”, piše u naslovu AS pa dodaje u tekstu:

“Golčina iz slobodnjaka bila je šlag na torti sjajne partije genijalca iz Zadra, neumornog kapetana Hrvatske. Ovo mu je već 21. sezona u elitnom nogometu, ali on je i dalje toliko gladan da još uvijek ispisuje zlatne stranice Reala i Hrvatske.

Balkanac je na utakmicama protiv Portugala i Poljske pokazao da je još uvijek u punoj formi, spreman odgovoriti Ancelottijevim zahtjevima jer u ove dvije utakmice igrao je više minuta (167) nego u pet u Realu od početka sezone (132). Ali, sezona je duga i Ancelotti zna da na kraju neće biti važan broj minuta, nego kvaliteta igre u tim minutama. A Modrić je uvijek jamac kvalitete.

Protiv Poljske je održao lekciju. Modrić je pokazao svoju najbolju verziju i natjerao nas da se zapitamo do kada ćemo uživati u njegovoj magiji? Zato što on ne prestaje rasti. Evo, za 39. rođendan postigao je gol koji mu je među najboljima u karijeri. Karijeri kojoj se još ne nazire kraj.”