Nogomet 31. sij 202410:40 0 komentara

Nogometna reprezentacija Južne Afrike posljednji je putnik u četvrtfinale Afričkog kupa nacija nakon što je u susretu osmine finala priredila iznenađenje porazivši Maroko 2:0.

Osvajač četvrtog mjesta na posljednjem Svjetskom prvenstvu je bio favorit, ne samo ogleda osmine finala, već i cijelog Afričkog kupa nacija. Međutim, Južna Afrika je pobijedila 2:0 izborivši četvrtfinale protiv Zelenortskih Otoka koji su u ponedjeljak bili bolji od Mauritanije 1:0.

Južna Afrika je povela u 57. minuti golom Evidencea Makgope. Achraf Hakimi je mogao izjednačiti iz jedanaesterca u 85. minuti, međutim krilni igrač PSG-a je pogodio prečku. U drugoj minuti sudačke nadoknade Maroko je ostao s igračem manje nakon što je isključen Sofyan Amrabat, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Teboho Mokoena pogodivši u šestoj minuti nadoknade iz slobodnjaka za 2:0.