Euroleague 9. sij 202420:38 0 komentara

Košarkaši Partizana izgubili su od Fenerbahčea 91:76 u 20. kolu Eurolige i sada imaju omjer od po deset pobjeda i poraza.

Crno-bijeli su krenuli fantastično i na početku druge četvrtine nakon trice Smitha imali 17 poena prednosti. No, predvođeni Dorseyem domaći su se u drugoj četvrtini probudili i do poluvremena već uhvatili priključak.

Do kraja trećeg dijela Partizan je zadržao prednost, a onda su utakmicu prelomili Dorsey i Gudurić koji su bili najzaslužniji za seriju Fenerbahčea 24-2 nakon koje je bilo 82:64. Partizan nije zabio koš gotovo punih pet minuta u posljednjoj četvrtini, a tada je utakmica definitivno odlučena.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Kevin Punter s 18 koševa (6-16 iz igre, 4sk), James Nunnally dao je 14 (4-9 iz igre), a Bruno Caboclo maestralno je započeo susret i dobio treću osobnu već u početkkom druge četvrtine – završio je s 13 poena (3-4 za tri, 4sk). Jaleen Smith ubacio je 11 poena (3-11 iz igre, 2st).

Fener je predvodio Tyler Dorsey s 24 poena (3-6 za dva, 5-8 za tri), Marko Gudurić je zablistao u drugom poluvremenu i završio s 15 poena (5-8 iz igre, 3sk).

U sljedećem kolu Partizan u petak u Areni dočekuje Maccabi, dok Fenerbahče dan ranije kod kuće igra s Bayernom.