Automoto 19. stu 20238:38 0 komentara

Max Verstappen ostvario je 18. pobjedu ove sezone nakon uzbudljive borbe s Charlesom Leclercom i to unatoč kazni od pet sekundi, a Leclerc je u posljednjem krugu prestigao Sergija Pereza u borbi za drugo mjesto.

Verstappen je dobro startao i preuzeo vodstvo s unutarnje strane iako je izletio van granica staze, ali suci isprve nisu odlučili intervenirati i poredak na vrhu ostao je isti, donosi MAXF1.net.

Norris je izgubio kontrolu nad svojim McLarenom u 11. zavoju i zabio se u barijere u zavoju 12 što je izazvalo izlazak sigurnosnoga automobila koji se povukao nakon šestoga kruga.

Leclerc prestiže Verstappena u 14. zavoju u 16. krugu nakon čega Verstappen ulazi u boks i odrađuje pet sekundi kazne koje su mu suci naknadno dodijelili zbog guranja Leclerca van staze u prvom zavoju prvoga kruga.

Verstappen napada Russella u 12. zavoju uz manji kontakt, što je izazvalo sigurnosni automobil zbog krhotina na stazi i koji se povukao na kraju 28. kruga, a Russell je za taj incident dobio pet sekundi kazne.

Leclerc je obranio vodstvo na ponovnom startu ispred Pereza, ali Meksikanac nije dugo čekao i počinje pritiskati vozača Ferrarija.

Na kraju 33. kruga Perez lansira napad na Leclerca u 14. zavoju, a krug kasnije Verstappen prestiže Piastrija za treće mjesto.

Leclerc prestiže Pereza u 35. krugu, ali Verstappen čini isto krug kasnije i zauzima drugo mjesto prije nego što je preuzeo vodstvo u 37. krugu, ponovno na kraju najdužega pravca.

Perez je uspio prestići Leclerca, ali nije uspio pobjeći pa mu je Leclerc prijetio u posljednjim krugovima, a posljednju šansu iskoristio je kasnim kočenjem za 14. zavoj i uspio vratiti drugo mjesto.

Verstappen je popravio vlastiti rekord i ostvario 18. pobjedu u sezoni i 20. postolje, Leclerc peto postolje, a Perez deveto, prvo od Monze početkom rujna.

Ocon je imao sjajnu utrku za Alpine koju je završio na četvrtom mjestu što mu je najbolji rezultat nakon postolja u Monaku, a Stroll je završio peti kao i na prošloj utrci u Brazilu.

Sainz se uspio oporaviti nakon lošega starta u kojem je udario u Hamiltona u prvom zavoju i završio šesti čime je pomogao Ferrariju da smanji zaostatak za Mercedesom u borbi za drugo mjesto na samo četiri boda.

Hamilton je također imao tešku utrku u kojoj se više puta morao probijati kroz poredak i koju je završio na sedmom mjestu nakon što je Russell dobio pet sekundi kazne za okršaj s Verstappenom u 12. zavoju.

Alonso je završio na devetom mjestu s kojega je i startao utrku, a Piastri je završio deseti i osvojio posljednji bod nakon kasnoga ulaska u boks s četvrtoga mjesta.

Posljednja utrka sezone vozi se za tjedan dana u Abu Dhabiju.