(VIDEO) Mane ovo inače zabija: Pogledajte promašaj na prazan gol

Nogomet 23. sij 202420:24 0 komentara
Sport Klub

Aktualni afrički nogometni prvak Senegal upisao je i treću pobjedu u C skupini Kupa nacija u Obali Bjelokosti nakon što je porazio Gvineju 2:0.

Golove za Senegal zabili su Abdoulaye Seck (62) i Ilman Ndiaye (90). Senegal je natjecanje u skupini okončao s tri pobjede i 8-1 razlikom pogodaka, a u osmini finala će igrati protiv jedne od trećeplasiranih ekipa.

U 56. minuti Sadio Mane imao je jedan promašaj koji inače zabija. Prevario je golmana, sam je bio pred praznim golom, ali nije realizirao priliku.

U drugom susretu Kamerun je pobijedio Gambiju sa 3:2 osvojivši drugo mjesto u skupini. Svih pet golova palo je u nastavku. Kamerun je poveo, Gambija je okrenula rezultat, da bi Kamerun s dva uzastopna gola u posljednjim minutama osigurao pobjedu i prolaz.

Za Kamerun su zabili Karl Toko Ekambi (56), James Gomez (87-ag) i Christopher Wooh (90+1), dok su za Gambiju zabili Ablie Jallow (72) i Ebrima Colley (85).

Osim Senegala, osminu finala su izborili i drugoplasirani Kamerun, te Gvineja, kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.