Nogomet - video 2. velj 202420:33 0 komentara

Nogometaši Južne Koreje plasirali su se u polufinale Azijskog prvenstva zahvaljujući 2-1 (0-1, 1-1) pobjedi protiv Australije u četvrtfinalu nakon produžetka.

Australija je bila nadomak plasmana u polufinale, vodila je 1-0 golom Craiga Goodwina (42) sve do šeste minute nadoknade drugog poluvremena. No, tada je Miller neoprezno i nepotrebno startao na Sona u vlastitom kaznenom prostoru pa je Južna Koreja dobila kazneni udarac iz kojega se uspjela vrstiti u dvoboj, a siguran realizator bio je Hwang Hee-chan (90+6-11m).

Sve bitno u produžetku dogodilo se od 104. do 105. minute. Prvo je najbolji korejski igrač Son Heung-min (104) sjajno izvedenim slobodnim udarcem donio prednost svojoj reprezentaciji da bi minutu potom O’Neill isključen zbog starta na gležanj suparnika.

Južna Koreja tako se drugu utakmicu zaredom spasila ispadanja duboko u sudačkoj nadoknadi, a zatim i izborila prolazak dalje, u osmini finala je protiv Saudijske Arabije poravnala u debetoj minuti nadoknade, a zatim prošla boljim izvođenjem jedanaesteraca.

U polufinalu će Južna Koreja 6. veljače igrati protiv najvećeg iznenađenja natjecanja Jordana koji je ranije u petak svladao Tadžikistan sa 1-0.

Južna Koreja je dosada dva puta bila prvak Azije, ali ti su naslovi stigli u prva dva izdanja ovog natjecanja, 1956. i 160. godine. Uslijedila su četiri druga mjesta (1972, 1980, 1988, 2015) te četiri treća mjesta (1964, 2000, 2007, 2011).

U preostala dva četvrfinala u subotu će igrati Iran – Japan te Katar – Uzbekistan.

Azijski kup ekskluzivno pratite na kanalima Sport Kluba!