Nogomet 25. kol 202422:49 0 komentara

Fenerbahče je uvjerljivom pobjedom u gostima kod Rizespora došao na prvo mjesto u turskoj Superligi, uz utakmicu više od najvećih rivala Galatasaraya i Bešiktaša.

Utakmica je završila pobjedom Fenera 5:0. Bivši igrač Manchester Uniteda i brazilski reprezentativac, Fred, prvi je put u karijeri zabio hattrick.

Dominik Livaković branio je cijeli susret za Fenerbahče.

Igrala se 15. minuta kada je Dušan Tadić dodao loptu Fredu, a Brazilac je s preko 25 metara pogodio u stilu Roberta Carlosa. Na putu do gola lopta je promijenila smjer i završila iza leđa vratara Akana.

Prednost je udvostručio Edin Džeko u 53. minuti, trećim golom ove sezone, da bi večeras izuzetno raspoloženi Fred još dva puta matirao domaću obranu u 60. i 64. minuti.

Konačan rezultat u 66. minuti postavio je autogolom Husniddin Aliqulov nakon akcije Dušana Tadića za slavlje Fenera 5:0.

Momčad Josea Mourinha sada vodi na ljestvici zajedno s najugodnijim iznenađenjem, ekipom Eyupspora. Obje momčadi imaju po sedam bodova, Galatasaray i Bešiktaš po šest, ali i utakmicu manje.

U isto vrijeme odigran je susret između Antalyaspora i Hatayspora – 2:2 (0:2).