Automoto 20. tra 202410:36 0 komentara

Max Verstappen ostvario je 37. pole position u Formuli 1 i peti ove sezone u pet utrka, što je Red Bullu jubilarni 100. u Formuli 1, a Sergio Perez upotpunio je prvi startni red ispred Fernanda Alonsa u Aston Martinu.

Verstappen je bio najbrži u oba Q3 pokušaja i njegov pole position nije dolazio u pitanje, a na drugom mjestu nakratko su bili i vozači Ferrarija, McLarena, Alonso i na kraju Perez, donosi MAXF1.net.

Norris je završio četvrti za McLaren ispred Piastrija i dva vozača Ferrarija dok je Russell bio bolje plasiran vozač Mercedesa na osmom mjestu.

Hulkenberg i Bottas iznenadili su na devetom i desetom mjestu za Haas i Sauber.

VEZANE VIJESTI

Stroll je opet podbacio u drugom Aston Martinu na 11. mjestu dok je Ricciardo na 12. mjestu ostvario solidan rezultat za RB, pobijedivši Tsunodu kao i u sprint kvalifikacijama.

Ocon je iskoristio nove dijelove koje je Alpine donio samo za njegov bolid i završio na 13. mjestu ispred Albona u Williamsu i momčadskoga kolege Gaslyja.

Zhou se nije uspio plasirati u Q2 na svojoj domaćoj stazi i završio je 16. za Sauber ispred Magnussena koji je bio uvjerljivo sporiji od Hulkenberga.

Hamilton je uvjerljivo najveće iznenađenje Q1 jer je bio tek 18. najbrži nakon velike greške u 14. zavoju u posljednjem brzom krugu dok su Tsunoda i Sargeant bili najsporiji.