Nogomet - video 18. velj 202421:04 1 komentar

Teška večer za hrvatskog vratara.

Nogometaši Benfice slavili su s uvjerljivih 6:1 protiv fenjeraša Vizele u okviru 22. kola portugalskog prvenstva. U 25. minuti igru je zbog ozljede morao napustiti prvi golman gostiju Francesco Ruberto, a umjesto njega je među vratnice na Estadio da Luzu stao hrvatski vratar Fabijan Buntić.

Međutim, imao je vatreno krštenje u utakmici protiv vrlo zahtjevnog protivnika. Primio je čak četiri gola do kraja prvog poluvremena, a na predah se otišlo s visokih 5:1.

Buntić broji 26 godina, a rođen je u Stuttgartu te je prošao nogometnu akademiju tamošnjeg prvoligaša. Prije dolaska u Vizelu 2022., branio je za njemački Ingolstadt, a aktualnu sezonu je započeo kao prvi vratar, no od prethodnog kola portugalske lige izgubio je svoj status ‘jedinice’ u Vizeli.