Košarka 26. velj 202421:43 0 komentara

U susretu 2. kola skupine E kvalifikacija za Eurobasket 2025. godine, hrvatska košarkaška reprezentacija je u Rijeci pobijedila Cipar sa 92:63 (22:8, 26:16, 22:26, 22:13) upisavši prvu pobjedu u skupini.

Nakon što su na startu kvalifikacija izgubili u Brestu od Francuske sa 61:73, hrvatski košarkaši su u susretu drugog kola u Rijeci porazili Cipar sa uvjerljivih 92:63.

Hrvatska je protiv Francuske upisala prvi poraz pod vodstom izbornika Josipa Sesara nakon 12 pobjeda, no protiv Cipra se vratila na pobjedničku stazu.

Sesarovi odabranici su odlično ušli u susret, nakon tri i pol minute igre vodili su 12-0. Ubrzo je bilo 16-3, a na koncu prve četvrtine su naši košarkaši vodili sa 22-8.

U drugoj dionici prednost hrvatskih košarkaša je samo rasla. Dvije minute prije kraja poluvremena imali smo 27 razlike (46-19), a na poluvrijeme se otišlo sa +24 (48-24).

U trećoj dionici uslijedilo je opuštanje hrvatskih košarkaša pa su Ciprani smanjili na 15 razlike (60-45). Međutim, u posljednjoj četvrtini Hrvatska se uozbiljila i vrlo brzo je +30 (84-54), imali smo i 31 koš razlike (92-61), a na koncu je završilo 92-63.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Roko Prkačin sa 24 koša i 10 skokova, te Mario Hezonja sa 22 koša i 10 skokova. Dario Drežnjak je dodao 11, a Ivan Vraneš 10 koševa.

Na ciparskoj strani najefikasniji su bili Konstantinos Simitzis sa 17, te Darral Willis sa 16 koševa.